Czwartek, 22 październik 2020, Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Nowy Targ i okolice
Clear
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Clear
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Clear
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Clear
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clear
13°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 77
Clear
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
14.12.2018, 20:41 | czytano: 1554

Wzruszające przedstawienie na zakończenie obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości (zdjęcia)

W Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbyła się uroczysta gala podsumowująca obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczął uroczysty taniec - polonez skomponowanym przez Wojciecha Kilara, który zaprezentowali podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Następnie szczawnicka sopranistka Ewa Walkowska wraz z towarzyszeniem młodzieżowego chóru wykonała piosenkę Jana Pietrzaka „Żeby Polska była Polską”.

Kolejnym punktem programu było przedstawienie pt. „Opowiedz mi Polsko” przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy. Tematem spektaklu była historia Polski od czasów Lecha, Czecha i Rusa aż do dnia dzisiejszego. Było to w pełni profesjonalnie przygotowane widowisko słowno-muzyczne, które wycisnęło w widzach nie jedną łzę.

Ciekawostką jest fakt, że już wcześniej nasza młodzież zaprezentowała to przedstawienie swoim włoskim przyjaciołom z miasta partnerskiego Oliveto Citra i to w języku angielskim.

Na zakończenie części artystycznej Ewa Walkowska wraz z uczniami zaśpiewała „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”.

Za ten piękny i wzruszający spektakl młodzi artyści otrzymali od zebranych w Dworku gości owacje na stojąco.
 
Następnie w formie prezentacji multimedialnej zostały przypomniane wszystkie wydarzenia i uroczystości zorganizowane z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Nagrodami uhonorowano laureatów wielu konkursów związanych z obchodami roku jubileuszowego, które odbyły się w Szczawnicy.

Organizatorami gali była Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczawnicy, UMiG Szczawnica, MOK Szczawnica i Dworek Gościnny.

jd/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
widz II23:15, 15 grudnia 2018
BRAWO!!!!! Wielkie gratulacje dla wykonawców i reżyserów a szczególne dla Pani dyr. Anny Szczepaniak
widz11:47, 15 grudnia 2018
to było wzruszające widowisko ! brawo wykonawcy i soliści! polonez w wykonaniu młodzieży z kola PSONI w Szczawnicy wycisnal niejednemu lze z oka,poruszajacy spiew p. Ewy wraz zmlodzieza powodowal gesia skorke.Dziekuje pedagogom za przygotowanie perfekcyjnego przedstawienia.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij