Niedziela, 11 kwiecień 2021, Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira
Szczawnica i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Clouds
13°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Clouds
14°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Clear
18°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 34
Clouds
17°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 39
Clouds
13°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
22.12.2018, 21:58 | czytano: 1906

Górale z choinką u Ojca Świętego

Tradycji stało się zadość. Dawniej górale wozili choinkę do Ojca Świętego do Watykanu, w dniu wczorajszym jodła spod samych Tatr stanęła w Muzeum Domu Rodzinnym Jana Pawła II w Wadowicach. Drzewko przywieźli: radny wojewódzki Jan Piczura, starosta tatrzański Piotr Bąk i burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Choinkę udekorowano ozdobami ze słomy, papieru i bibuły na wzór tych, które zdobiły drzewko w domu rodzinnym Karola Wojtyły, a także tymi przywiezionymi przez dzieci z Zakopanego. Ubierającym choinkę, wśród których byli także przedstawiciele władz samorządowych Wadowic, najpiękniejsze polskie kolędy zagrała kapela góralska zespołu Giewont.

Źródło: UM Zakopane
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij