Środa, 19 czerwiec 2019, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Zakopane i okolice
Thunderstorm
22°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 57
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
09.01.2019, 12:57 | czytano: 1793

Przekazanie nowego wozu strażackiego dla OSP Ząb

Do rąk strażaków z OSP Ząb trafił nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Oficjalnie kluczyki do pojazdu przekazali wójt gminy Poronin Anita Żegleń i poseł Edward Siarka. Odebrał je kierowca jednostki wraz z prezesem Romanem Ciężadlikiem i wiceprezesem Dariuszem Gąsienicą.

Samochód udało się zakupić dzięki pozyskanego dofinansowania z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. Ochotnicze straże pożarne to najczęściej pierwsze jednostki, które udzielają szeroko pojętej pomocy potrzebującym. Dzięki zakupom sprzętu dla strażaków, środki pozyskane od sprawców przestępstw służą pokrzywdzonym i ratują życie ludzkie.

Dzięki staraniom posła Siarki strażacy otrzymali dofinansowanie z funduszu w kwocie 800 tys. złotych, 250 tys. złotych do samochodu dołożyła gmina, a prawie 110 tys. zł dołożyli strażacy.

Źródło: UG Poronin, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Viceprezes osp Ząb21:06, 24 stycznia 2019
Szanowny Panie "mieszkańcu powiatu" ,to że ochotnicy mocno i owocnie czynią starania o pozyskiwanie nowoczesnego sprzętu, nie stoi w sprzeczności z pozyskiwaniem nowych jednostek sprzętowych do komend PSP i ich podległym JRG.
Nadmienię tylko jeszcze, że ochotnicy by móc wystarać się o ów sprzęt służący do ratowania mienia, (bo nie do innych funkcji się on nadaje) poświęcają swój prywatny czas, podobnie zresztą jak podczas udzielania pomocy.
Zapraszamy do aktywnego działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa PPOŻ.
Osp Ząb
mieszkaniec powiatu18:56, 24 stycznia 2019
tak, bawią się naszymi pieniążkami, a w Rabce mają starego jelcza, jeszcze starszą cysternę... ale tam kampania wyborcza nic nie da..ha, ha, ha..
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij