Środa, 16 październik 2019, Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Zakopane i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clear
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
16.01.2019, 12:56 | czytano: 1880

Konferencja antysmogowa w Nowym Targu

Arch. Podhale24.pl

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu poinformowała, że 7 lutego w godzinach od 10.00-12.00 w auli Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu odbędzie się konferencja pt. „Smog – fakty i mity. Jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na zdrowie człowieka”.

Wykład pod wyżej wymienionym tytułem wygłoszą: Magdalena Cygan, doktorant biologii UJ w Krakowie, lek med. Lidia Kołodziej - specjalista medycyny rodzinnej oraz lek med. Marcin Kołodziej, specjalista chorób wewnętrznych, specjalista chorób płuc.

Konferencja, nad którą patronat objął Rektor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, adresowana jest do personelu medycznego podstawowej opieki zdrowotnej, przedstawicieli samorządu terytorialnego oraz studentów PPWSZ w Nowym Targu.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
burak15:15, 17 stycznia 2019
@ Hh:
Trzeba po prostu te najmniej smogowe źródła energii uczynić dla ludzi opłacalnymi. Niech zacznie się ludziom opłacać montować panele fotowoltaiczne, niech potanieje gaz i prąd, niech państwo ruszy z geotermią. Te rzeczy muszą być dużo tańsze niż olej opałowy, węgiel i drewno. Wówczas problem smogu zniknie sam. Ta obecna kampania anty smogowa ma niestety w tle wymianę kotłów, a to nie jest niestety ekologiczna przyszłość, proszę państwa.
Hh10:05, 17 stycznia 2019
Na konferencje powinny zostać zaproszone władze województwa. Dobrze by było żeby ktoś "na żywo" zobaczył/poczuł czym oddychamy. Dopóki nie wprowadzimy radykalnych rozwiązań jak np. Kraków, dotąd będziemy się dusić pyłem ze spalanego węgla.
Jakoś nie dziwne, że liczba mieszkańców NT maleje. Nikt z młodych nie ma ochoty patrzeć na każdym kroku na dymiące kominy i wdychać rakotwórczy smog. NT ma w tej kwestii fatalny PR na całą Polskę. Jeśli miasto nie zaproponuje rozwiązań, które zareklamują NT jako nowoczesne, czyste miasto, to za kilka/kilkanaście lat Burmistrz i Radni będą zarządzać ludźmi, których jedyną rozrywką i zajęciem jest palenie w piecu i oczekiwanie na nowotwór.
Świadomość młodych jest bardzo wysoka, a statystyki nie kłamią. W smrodzie nikt nie nie chce i nie będzie mieszkał.
burak23:29, 16 stycznia 2019
Zamiast debaty proponuję zaprzestać kupowania, a następnie spalania wszystkich źródeł ciepła. Po prostu siedźmy całą zimę w domu w jednym pomieszczeniu, nakryjmy się kocami i kołdrami, a panie doktorki od smogu będą wówczas happy.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij