Zimowy wernisaż Anny Madei (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 19 lipca
Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Rabka Zdrój
Clouds
16°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
17°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 83 %
Jakość powietrza
48 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
16.02.2019, 15:42 | czytano: 2071

Zimowy wernisaż Anny Madei (zdjęcia)

W szczawnickiej Caffe Eglander króluje w tym miesiącu malarstwo na szkle Anny Madei. Wernisaż wystawy odbył się 15 lutego w obecności artystki, jej rodziny, przyjaciół, znajomych i miłośników sztuki.

O dokonaniach bohaterki wieczoru opowiedziała dyrektor Miejskiego Ośrodku Kultury w Szczawnicy Alina Lelito.
Annę Madeję pasjonują zwyczaje górali pienińskich związane z okresami roku liturgicznego oraz pracą na roli. Na swoich obrazach uwiecznia dawne obrzędy góralskie. Malarkę interesuje również tematyka religijna- żywoty świętych oraz ich wizerunki. Jej ciepły, optymistyczny, pełen barw sposób malowania jest wszędzie rozpoznawalny.

Prace pani Anny można było podziwiać w licznych muzeach w Polsce i za granicą oraz w Sejmie RP. Swoją wystawę miała również na promie płynącym do Szwecji. Co roku jej obrazy można oglądać w zakopiańskiej „Jaszczurówce” i na licznych wydarzeniach organizowanych cyklicznie przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Wystawę, na której królują barwne obrazy przedstawiające zwyczaje górali oraz wizerunki świętych można oglądać w szczawnickiej kawiarni Eglander do końca lutego.

wb/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas