Polsko-słowacki mecz dedykowany chorej dziewczynce (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Jabłonka
Snow
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
-2°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
10.03.2019, 18:35 | czytano: 5475

Polsko-słowacki mecz dedykowany chorej dziewczynce (zdjęcia)

CZARNY DUNAJEC. Na lodowisku spotkali sie policjanci z Polski i Słowacji, zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA. Sportowe emocje pomieszane z doskonałą zabawą miały jeszcze dodatkowy, niezwykle ważny wymiar. Chodzi o wsparcie leczenia Asi Podczerwińskiej. Dziewczynka cierpi na wrodzoną wadę nóżki - hemimelią strzałkową. Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na kosztowną operację.

zdj. Szymon Pyzowski
zdj. Szymon Pyzowski
- Po raz pierwszy w historii IPA, Sekcja Polska rozegrała mecz hokejowy - mówi Mateusz Kapołka. - Wspólnie Jackiem Szturem, członkiem naszego regionu oraz z Petrem Suchym Przewodniczącym Regionu IPA Poprad w Słowacji już od kilku lat podejmowaliśmy próby zorganizowaniu spotkania członków IPA na lodowisku. Czas mijał i dopiero teraz, przy olbrzymim zaangażowaniu się w organizację meczu Wojciecha Batkiewicza - funkcjonariusza Policji, członka IPA Nowy Targ: udało się - nie kryje radości przewodniczący regionu IPA Nowy Targ.

W drużynie IPA Nowy Targ zagrali funkcjonariusze Policji nie tylko z Miasta, ale również z Krakowa, Oświęcimia, Gorlic, Zakopanego i Chrzanowa. Wszyscy zgodzili się wziąć udział w spotkaniu charytatywnie, ponadto zobowiązali się do dobrowolnych wpłat zbieranych przez w trakcie spotkania. - Przybyli na mecz kibice nie pozwolili graczom na chwile słabości - aktywnie ich dopingując. Na mecz przyjechali z Nowego Sącza, Gorlic, a także przebywający z Białce Tatrzańskiej na obozie narciarskim policjanci - członkowie IPA z Irlandii - relacjonuje Mateusz Kapołka.

Po pierwszym gwizdku rozpoczęła się ostra walka pod czujnym i surowym okiem sędziów: Macieja Gąsienica - Makowskiego oraz Milana Martona. Od początku meczu gracze z IPA Poprad przypuścili atak na bramkę IPA Nowy Targ, ale zarówno bramkarz IPA Nowy Targ, jak i pozostali gracze łatwo nie oddawali pola. Była ostra, ale fair play gra, były również karne - czyli wszystko to, co możemy spotkać na tradycyjnym meczu hokejowym. Organizatorzy spotkania mówią, że wynik meczu to nie ilość strzelonych bramek, ale kwota zebrana do puszek. A jest ona jeszcze niepełna, bowiem w poniedziałek kwestę zasili jeszcze kilka znaczących osób.

- W trakcie meczu, przy aktywnym udziale naszych "maskotek" - Misia, Tukana, Motyla oraz Smoka, zbierane były datki do puszek przekazanych przez Fundację im. Adama Worwy, w której zarejestrowana jest Asia. Za każdy datek ofiarodawca mógł sobie wybrać upominek kwiatowy ufundowany przez Tomasza Bryniarskiego z Centrum Ogrodniczego w Nowym Targu. Po spotkaniu na lodzie, zmęczeni, ale zadowoleni, dzięki uprzejmości Edwarda Krupy właściciela klubu Dragon w Czarnym Dunajcu zjedliśmy wspólny pyszny obiad. Wcześniej Przewodniczący wraz z Sekretarzem Regionu IPA Nowy Targ wręczyli każdemu graczowi pamiątkową statuetkę, która będzie przypominać charytatywny cel spotkania. Oczywiście wszyscy uczestnicy spotkania dokonali "wrzuty" do puszki. Mamy nadzieję, że wspólna pomoc wielu organizacji, a także nas samych, pomoże odzyskać sprawność dziecku. Ważne, aby operacja i praca lekarzy nad rekonstrukcją stawów i mięśni, prostowanie nóg, wydłużanie kości i budowa nieistniejących stawów - została wykonana jak najszybciej, najlepiej między 18. a 24. miesiącem życia dziecka. Niestety, koszty operacji są bardzo wysokie i wynoszą ponad milion złotych. Dziękujemy WSZYSTKIM osobom, a także firmom, które pomogły zrealizować charytatywny mecz w hokeja w duchu sportowej rywalizacji w myśl "Servo per Amikeco” - podsumowuje Mateusz Kapołka.

Honorowy patronat nad meczem objęli: wójt Gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Krzysztof Pobuta, którego na meczu reprezentował nadkomisarz Roert Stasik, Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Stanisław Laciuga, w imieniu którego honory pełnił mjr SG Zbigniew Tomasek oraz burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha.

Dziecku i jego rodzicom można pomóc, wpłacając datek na konto Fundacji im. Adama Worwy na numer 53 1240 1574 1111 0010 3480 6570 z dopiskiem "dla Asi Podczerwińskiej".

s/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Choroba03:44, 11 marca 2019
Ależ ten mój Robercik to słodziak:*
wajdzik18:42, 10 marca 2019
Brawo ! super inicjatywa
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas