Piątek, 03 lipiec 2020, Imieniny: Anatola, Jacka, Ottona
Zakopane i okolice
Rain
19°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Rain
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Rain
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 82
Clouds
19°
Wiatr: 8.928 km/h Wilgotność: 83
Rain
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.03.2019, 13:01 | czytano: 4175

Uroczyste otwarcie placówki opiekuńczo-specjalistycznej w Ludźmierzu

W Ludźmierzu oficjalnie otwarta pierwsza placówka wsparcia dziennego zarządzana przez Stowarzyszenie PERSPEKTYWY.

W całym województwie małopolskim powstają PWD, czyli placówki wsparcia dziennego dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Przyszedł także czas na powiat nowotarski. Stowarzyszenie „PERSPEKTYWY” z siedzibą w Lanckoronie otrzymało w 2017 r. dofinansowanie na realizację projektu pn. „Nowotarska Placówka Wsparcia Dziennego”, a w czwartek 28 lutego, pokazało świeżo zaadaptowany na potrzeby PWD budynek w Ludźmierzu.

Po uroczystym przecięciu wstęgi, którego dokonali przedstawiciele władz lokalnych oraz reprezentacja Stowarzyszenia i placówki, nastąpiło poświęcenie budynku. W sali prelekcyjnej głos zabrała prezes stowarzyszenia Joanna Filas prezentując założenia projektu oraz prace modernizacyjne w budynku – w formie krótkiego filmu. Ne kryła wdzięczności dla wójta gminy Nowy Targ Jana Smarducha, który zaufał stowarzyszeniu i powierzył mu gminny budynek na potrzeby uruchomienia placówki. Z tego też względu wójt otrzymał z rąk prezes podziękowanie w postaci „Anioła PERSPEKTYW”. Stowarzyszenie planuje co roku przyznawać takie wyróżnienie dla osób szczególnie zasłużonych dla placówki.

Po wystąpieniach przyszedł czas na zwiedzanie i rozmowy w kuluarach na temat szczegółów działania placówki z założeń planowanych do osiągnięcia. Celem projektu jest zwiększenie dostępu do usług wsparcia rodziny skierowanych do dzieci i młodzieży do 18 roku życia oraz ich rodziców/opiekunów z terenu powiatu nowotarskiego. Nowotarskie Centrum Rozwoju Perspektywy, bo pod taką nazwą działa placówka w Ludźmierzu, ma charakter opiekuńczo-specjalistyczny. W związku z tym poza zajęciami świetlicowymi, dzieci i ich rodzice zostaną także objęci indywidualnymi programami wsparcia specjalistów (psycholog, rehabilitant, logopeda, pedagog).

Całkowita wartość projektu „Nowotarska placówka wsparcia dziennego” to 4968978 zł, w tym kwota dofinansowania to 4578978 zł.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Taderk10:30, 13 marca 2019
Pani poseł nie zna i nie wie co to "elegancja i skromność" zapewne liczy ,że jej "lans" pomoże jej w wyborach .....?????
wiara i modlitwa21:22, 12 marca 2019
W Ludźmierzu na przestrzeni wielu już lat, wiele osób otrzymuje wsparcie
przez modlitwę w Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej.Świątynia jest
otwarta przez cały dzień.
Anna20:39, 12 marca 2019
A ta sesja zdjęciowa pani posęl to co ma znaczyć. Troche to mało eleganckie .
p.19:44, 12 marca 2019
A parking przy tym przybytku będzie? czy dalej na chodniku parkować będą?
Agnieszka19:23, 12 marca 2019
o jest i moja pani z przedszkola z Czerwiennego p. Lucynka, czyżby AS zwolniła
mua18:50, 12 marca 2019
do mieszkanka
Gdzie? Chyba ktoś ma jakąś manię prześladowczą...zamiast znajomości ortografii
mieszkanka16:42, 12 marca 2019
jest i wladza z szaflar
avivat14:55, 12 marca 2019
Panie Wierzba niech pan wierzy że pana widzimy. Szkoda tylko że nie w szpitalu!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij