Sobota, 22 luty 2020, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 48
Clouds
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 48
Clouds
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 48
Clouds
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 56
Clouds
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 48
Clouds
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 48
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
27.03.2019, 16:10 | czytano: 2209

TV Suche Nowiny, czyli telewizja w szkole

Fot. Archiwum szkoły

W liczącej 80 uczniów Szkole Podstawowej im. Antoniny Tatar w Suchem działa telewizja.

Pomysłodawczynią uruchomienia szkolnej telewizji była nauczycielka wychowania przedszkolnego i wychowawca zerówki Anna Konkol. Zaczęła ona funkcjonować w listopadzie ub. roku. Na ogłoszenie o naborze do redakcji szkolnej telewizji odpowiedziało 12 uczniów. To z nich wyklarował się 8-osobowy skład, który tworzy comiesięczne wydania. - Chcieliśmy zrobić coś nowego, ciekawego, innego niż gazetka szkolna, coś co zainteresuje uczniów. Stąd pomysł szkolnej telewizji, której nie ma w okolicy – mówi Anna Konkol.

Za kamerę służby uczniom aparat fotograficzny, a wyposażeniem studia jest pudło po starym telewizorze. Cały potrzebny sprzęt nauczycielka i jej podopieczni zorganizowali własnymi siłami.

Efektem pracy redakcji są regularne wydania szkolnej telewizji. Do tej pory powstało 10 odcinków, które są emitowane na szkolnym Facebooku i w serwisie YouTube.pl, a od niedawna także na stronie www.suchenowiny.pl. Bohaterami programów byli m.in. ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, wójt gminy Anita Żegleń, mieszkańcy wsi. Uczniowie relacjonują sukcesy swoich kolegów, zapraszają do kina i teatru oraz na ciekawe wydarzenia, prezentują atrakcje wsi np. siłownię albo lokalnych twórców, pokazują jak ciekawie i aktywnie spędzać czas.

- Cieszę się, że uczniom spodobał się ten pomysł i tak mocno się angażują w robienie telewizji – dodaje Anna Konkol.

Szkolną TV tworzą: Krystian Skupień, Kasia Staszel, Justyna Chowaniec, Karolina Chowaniec, Ewelina Skupień, Kuba Suski, Marcin Łowisz i Oliwia Stoch.

Próbkę ich pracy można obejrzeć tutaj:r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij