Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Nowym Targu (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Rabka Zdrój
Clear
11°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 93 %
Clear
12°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 72 %
Clear
12°
Wiatr: 1.44 km/h Wilgotność: 92 %
Clear
13°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
16°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
11°
Wiatr: 72.432 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
03.04.2019, 11:00 | czytano: 2424

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Nowym Targu (zdjęcia)

Obchody, które odbywały się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu, zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Nowym Targu.

Fot. Szymon Pyzowski
Fot. Szymon Pyzowski
Rozpoczęła je prezentacja multimedialna "Autyzm - akceptacja’’, którą uczestnicy obchodów obejrzeli na sali widowiskowej. Jej zwieńczeniem był film "Nie jesteśmy kosmitami’’, w którym zagrali uczniowie z ASD.

Przed publicznością zaprezentowali się uczniowie SOS-W: grupa regionalna Milusioki wraz z wokalistką Aleksandrą Chlipałą, grupa taneczna Pieguski, grupy taneczno-wokalne Sylaba-bis i Wirujące obcasy, grupa teatralna Iskra, solistka Klaudia Niemiec oraz gościnnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Czerwiennem.

Następnie na scenę zaproszono uczestników i zwycięzców II edycji Konkursu Plastyczno - Fotograficznego pod hasłem hasłem "Wszystko na niebiesko". Niebieski, dodajmy, to kolor obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Po części oficjalnej wszyscy przeszli przed MOK, by wypuścić do nieba niebieskie balony.

Organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci: fotobudka, nauka puszczania dużych baniek mydlanych, malowanie twarzy, warsztaty robienia warkoczyków, zabawy z chustą animacyjną, niebieska wata cukrowa, malowanie kredą.

Na zakończenie odbyły się zajęcia sensoryczne, teatroterapii oraz alternatywnej i wspomagającej komunikacji, a po południu w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej rozpoczęły się warsztaty.

oprac. r/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
pustak18:22, 5 kwietnia 2019
Piękna impreza. Natomiast czy my w Polsce w ogóle coś robimy aby zapobiec nadciągającej do Polski fali tsunami autyzmu? Za 15 lat co trzecie dziecko w Polsce będzie auystyczne jeśli nic nie zrobimy. Główni winowajcy to szczepionki skojarzeniowe dla niemowląt tuż po urodzeniu, GMO, glifosat, smog, ostre niedobory witminy D, nadmiar cukru, niedobory magnezu, selenu, jodu, itd.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas