Czwartek, 22 sierpień 2019, Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Szczawnica i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
03.04.2019, 11:00 | czytano: 1015

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Nowym Targu (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski

Obchody, które odbywały się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu, zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Nowym Targu.

Rozpoczęła je prezentacja multimedialna "Autyzm - akceptacja’’, którą uczestnicy obchodów obejrzeli na sali widowiskowej. Jej zwieńczeniem był film "Nie jesteśmy kosmitami’’, w którym zagrali uczniowie z ASD.

Przed publicznością zaprezentowali się uczniowie SOS-W: grupa regionalna Milusioki wraz z wokalistką Aleksandrą Chlipałą, grupa taneczna Pieguski, grupy taneczno-wokalne Sylaba-bis i Wirujące obcasy, grupa teatralna Iskra, solistka Klaudia Niemiec oraz gościnnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Czerwiennem.

Następnie na scenę zaproszono uczestników i zwycięzców II edycji Konkursu Plastyczno - Fotograficznego pod hasłem hasłem "Wszystko na niebiesko". Niebieski, dodajmy, to kolor obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Po części oficjalnej wszyscy przeszli przed MOK, by wypuścić do nieba niebieskie balony.

Organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci: fotobudka, nauka puszczania dużych baniek mydlanych, malowanie twarzy, warsztaty robienia warkoczyków, zabawy z chustą animacyjną, niebieska wata cukrowa, malowanie kredą.

Na zakończenie odbyły się zajęcia sensoryczne, teatroterapii oraz alternatywnej i wspomagającej komunikacji, a po południu w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej rozpoczęły się warsztaty.

oprac. r/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
pustak18:22, 5 kwietnia 2019
Piękna impreza. Natomiast czy my w Polsce w ogóle coś robimy aby zapobiec nadciągającej do Polski fali tsunami autyzmu? Za 15 lat co trzecie dziecko w Polsce będzie auystyczne jeśli nic nie zrobimy. Główni winowajcy to szczepionki skojarzeniowe dla niemowląt tuż po urodzeniu, GMO, glifosat, smog, ostre niedobory witminy D, nadmiar cukru, niedobory magnezu, selenu, jodu, itd.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij