Czwartek, 22 sierpień 2019, Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clear
15°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
12.04.2019, 15:13 | czytano: 531

Międzynarodowy certyfikat jakości dla Festiwalu "Barokowe Eksploracje"

Fot. Materiały prasowe

Festiwal "Barokowe Eksploracje", organizowany od 2011 roku przez stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny, otrzymał prestiżowy certyfikat jakości przyznawany przez środowisko organizatorów festiwali w Europie - EFFE Label.

Festiwal, którego bazą jest Szczawnica, współpracował z dziesiątkami artystów z wielu krajów Europy oraz z innymi festiwalami w Polsce i za granicą. W ramach Barokowych Eksploracji odbywają się koncerty oratoryjno-kantatowe oraz polskie premiery oper barokowych, jak też podejmowane są oryginalne inicjatywy popularyzujące muzykę barokową wśród dzieci i młodzieży. Festiwal promowany jest przez media ogólnopolskie i międzynarodowe.

Na bazie Barokowych Eksploracji, w 2016 roku narodził się międzynarodowy zespół Baroque Collegium 1685 (chór & orkiestra), który sukcesem koncertował podczas takich festiwali jak Bach200UW, Iubilaei Cantus oraz inaugurował śląski festiwal im. G.Gorczyckiego. w 2018 roku zespół podjął współpracę artystyczną ze światowej klasy autorytetem wykonawstwa wokalnej muzyki baroku, holenderskim basem Peterem Kooij.

Przyznany Festiwalowi znak firmowy EFFE Label to przede wszystkim certyfikat wysokiej jakości, który jest ważną informacją dla odbiorców i sponsorów festiwali, a także dla mediów i przedstawicieli lokalnych samorządów. Certyficat to sygnał, że Festiwal należy do grupy wyjątkowych i innowacyjnych wydarzeń kulturalnych na mapie Europy.

- Certyficat EFFE Label znajdzie się na materiałach promocyjnych kolejnych dwóch edycji „Barokowych Eksploracji.” Na razie mozolnie walczymy o środki na ich organizację… działamy w bardzo małym ośrodku więc pozyskanie środków od sponsorów jest bardzo utrudnione. Budżety poszczególnych edycji, budujemy w oparciu o granty przyznawane w konkursach dotacyjnych, również tych lokalnych. Jest to niestety obarczone dużym ryzykiem i niewiadomą ale mamy nadzieję, że podobnie jak do tej pory, zostaniemy zauważeni przez grantodawców i uda się zorganizować kolejne edycje Festiwalu, godne przyznanego certyfikatu. Muzyczne plany mamy wspaniałe i już nie możemy się doczekać spotkania z naszą publicznością podczas kolejnych wydarzeń Barokowych Eksploracji - mówi Agnieszka Żarska, pomysłodawczyni i dyrektor artystyczny Barokowych Eksploracji oraz Baroque Collegium 1685.

Tekst: SCK, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij