Poniedziałek, 24 luty 2020, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Nowy Targ i okolice
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 51
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 51
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 51
Clouds
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 51
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 51
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
14.04.2019, 23:44 | czytano: 1175

Rozdano nagrody 22. Przeglądu Filmów o Sztuce (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

„Ślady mojego istnienia” w reżyserii Pauliny Ibek zwyciężył w tegorocznym Przeglądzie Filmów o Sztuce, który zakończył się w Zakopanem. Film otrzymał nagrodę GRAND PRIX Burmistrza Miasta Zakopane. Twórcy odebrali statuetkę oraz czek na 10 tys zł.

W Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego odbyła się uroczysta ceremonia rozdania nagród 22. Przeglądu Filmów o Sztuce. Poprowadziła ją Agnieszka Szydłowska – dziennikarka Programu Trzeciego Polskiego Radia.

- Kierowaliśmy się wspólnymi kryteriami jak klasa filmu, jego profesjonalność, ale ja osobiście kierowałam się emocjami. Jeżeli coś we mnie zostało, jeżeli jakiś film wzbudził we mnie emocje, jeżeli ja myślę dalej o tym filmie to znaczy, że ten film jest dobry. Nawet, jeżeli ma jakieś niedociągnięcia formalne. Dla mnie najważniejszy jest wyraz. I te filmy, które miały silniejszy wyraz, wygrały - mówi Kinga Dębska, przewodnicząca Jury.

Oprócz filmu opowiadającego o krakowskiej artystce Annie Szałapak, uznanie Jury zyskały również obrazy „Mieczysław Karłowicz. Samotna wędrówka” Tomasza Knittela, uhonorowany Nagrodą Zakopiańskiego Centrum Kultury oraz „Przemijanie w obrazach Stanisława Baja” w reżyserii Hanny Kramarczuk, nagrodzony Nagrodą Miejskiej Galerii Sztuki.

Nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS została przyznana reżyserowi Robertowi Piotrowi Kaczmarkowi za „Jazz na Kalatówkach, czyli wolność improwizowana”, opowiadający o najsłynniejszej podhalańskiej imprezie jazzowej, która w górskim schronisku odbywa się od 1959 roku.

Nagroda specjalną ufundowana przez Connaisseur Salon Dzieł Sztuki przypadła Katarzynie Kotuli, Paulinie Ibek oraz Maciejowi Dźwigajowi, reżyserom filmu „Plewiński, spojrzenia”.

Podczas części artystycznej gali zamknięcia festiwalu wystąpili Marek Napiórkowski i Artur Lesicki z projektem „Celuloid”.

pk, zdjęcia Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij