Niedziela, 26 styczeń 2020, Imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny
Rabka Zdrój i okolice
Mist
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Mist
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Mist
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Mist
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Mist
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Mist
-5°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Zła
06.05.2019, 16:37 | czytano: 1632

Gmina Czorsztyn rozpoczęła sezon turystyczny

W sobotę 4 maja br. w czorsztyńskim amfiteatrze zainaugurowano sezon turystyczny. Pomimo kapryśnej aury, która co roku próbuje przeszkodzić organizatorom w rozpoczęciu sezonu, festyn odbył się w rytm folkowej muzyki góralskiej oraz rockowego brzmienia.


Impreza, której głównym organizatorem jest Centrum Kultury Gminy Czorsztyn rozpoczęła się tradycyjnie góralską nutą. Na scenie pojawił się zespół „Lubań” z Kluszkowiec, który żwawą muzyką i śpiewem zapraszał do udziału w festynie. Po nim, głośno rozbrzmiewały dźwięki trąbek, puzonów, klarnetów i wielu innych dętych instrumentów, które razem łączyły się w skoczne utwory wygrywane przez Orkiestrę Dętą z Maniów.


Podczas gdy na scenie pojawiały się kolejne zespoły: Hajnica z Ochotnicy Dolnej czy GLASSPOL z Poznania młodsi uczestnicy imprezy korzystać mogli z bezpłatnej strefy animacji: dmuchanych zamków i zjeżdżalni.


Festyn, podczas którego można było nie tylko pośpiewać, potańczyć ale także popróbować lokalnych potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Czorsztyna trwał do późnych godzin nocnych. Najwytrwalsi witali bowiem rozpoczęty sezon wraz z „Kudłatym” – DJ-em!


O atrakcje dla mieszkańców i przebywających nad Jeziorem Czorsztyńskim gości zadbali Wójt Gminy Czorsztyn, Centrum Kultury Gminy Czorsztyn i Mieszkańcy Czorsztyna.


Podczas otwarcia sezonu przeprowadzono także akcję „Zakup Cegiełkę” , z której środki przekazane zostały na rzecz druhów z OSP Czorsztyn. W imieniu jednostki Prezes OSP Czorsztyn składa serdeczne podziękowania każdemu, kto wspomógł jednostkę wrzucając symboliczna złotówkę.

opr. Aneta Markus
najnowsze informacje
komentarze
rma08:29, 7 maja 2019
Ochotnica Dolna - Hajnica, czy to taki problem dla autora poprawnie napisać nazwę zespołu?
LS05:50, 7 maja 2019
Hajnica z Ochotnicy Dolnej
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij