Sobota, 15 sierpień 2020, Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii
Szczawnica i okolice
Rain
22°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 68
Rain
19°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 68
Rain
24°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 68
Rain
26°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 44
Rain
24°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 68
Rain
23°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 68
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.05.2019, 19:18 | czytano: 4343

"Podhale mówi NIE ustawie 447"

zdj. Czytelnik P24

Przy zakopiance niedaleko Rdzawki stanął billboard nawiązujący do podpisanej przez prezydenta USA - ustawy 447 JUST.

Zdaniem części komentatorów - dokument przewiduje wymuszenia na krajach Europy Środkowej - także Polsce, tzw. restytucji mienia utraconego w czasie Holokaustu przez ludność żydowską. W tym przypadku oznacza możliwość przekazania wyznaczonym organizacjom żydowskim wskazanego przez nie mienia do wykorzystania na takie cele, jakie te organizacje uznają za stosowne.

Owo mienie to m.in. bezspadkowy majątek ofiar Holokaustu, który zgodnie z obowiązującym prawem przekazany został na rzecz Skarbu Państwa. Wartość mienia znajdującego się na terenie Polski, które miałoby być przedmiotem restytucji nie jest dokładnie oszacowana. Mówi się o kwocie pomiędzy 65 a 300 mld USD. "Wypłata" miałaby nastąpić w formie nie finansowej, ale w postaci nieruchomości - budynków i ziemi.


Po raz kolejny rozgorzała dyskusja o tym, iż narasta retoryka, w ramach której Polska i Polacy z ofiar hitlerowskich Niemiec - staje się oprawcą.


- Przesyłam kilka zdjęć billboardu, który wynajęła siedmioosobowa grupa osób, której los Polski leży na sercu. 11 maja organizowana jest Ogólnopolska Manifestacja, która ma zwracać uwagę na możliwość bezprawnego przejęcia majątku narodowego za sprawą żydowskich roszczeń bezspadkowych. Zapraszamy: 11 maja, godzina 14:00, Warszawa, Aleje Ujazdowskie 1/3. Podhale nówi NIE ustawie 447!" - pisze w liście do Redakcji pan Sebasian.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Obserwator09:30, 12 maja 2019
W Nowym Targu domów i posesji należących do Żydów jest wiele, ci którzy zasiedlili te majątki (nawet wpisane do ksiąg wieczystych)mogą spać spokojnie?
Do maverick07:43, 12 maja 2019
Pytałem, bo nie dowierzałem, że jesteś takim "dzieckiem". Ty wierzysz, że wieże WTC w Nowym Jorku wyburzyli Arabowie? Nic dziwnego, że w innych tematach piszesz tak, jak piszesz.
maverick22:57, 11 maja 2019
Mogę, ale nie powtórzę, ponieważ nie uznaję odpowiedzialności zbiorowej. Nie mam zamiaru etykietkować wszystkich Arabów, tak samo jak wierzę że cały postępowy świat nie ma zamiaru etykietkować jako antysemitów wszystkich Polaków. W cywilizacji łacińskiej każdy odpowiada za siebie.
Do maverick19:49, 11 maja 2019
Możesz powtórzyć, kto dokonał ataku na wieże światowego centrum handlu?
Jorah15:16, 11 maja 2019
Po co się gorączkować w tej akurat sprawie? My też mamy ustawę IPN wg. której za stosowanie sformułowania 'polskie obozy koncentracyjne" odpowiada się karnie. Sęk w tym że ustawy obowiązują wyłącznie w tych krajach które je uchwaliły. Dlatego świat się śmiał z PiSu kiedy tą ustawę o IPN uchwalał, bo przecież nie da się jej egzekwować poza Polską. Tak samo jest z amerykańską ustawą 447. Nie będzie mieć mocy prawnej w Polsce, pod warunkiem że durnowaci politycy znowu nie wsadzą nas na jakąś minę, a udowodnili że potrafią.
POLAK12:22, 11 maja 2019
Brawo dla tych ludzi !!! Prawdziwi Polacy
Wyrocznia11:00, 11 maja 2019
Ktoś tu z komentujących ma mały, bardzo mały rozumek, bo nie widzi nikogo oprócz PiS i PO.
MLE CZA RZ10:13, 11 maja 2019
Mistyczno -filozoficzny jest
PROBLEM JEDEN
Ustawa 447
My Polacy-
RAJ NA ZIEMI
My diasporę przygarnęli
W Anglii w Czechach ich
Nie chcieli
A MY WŁAŚNIE
ICH PRZYJĘLI
Wypędzili z Niemiec
Z Francji
Polak pełen
TOLERANCJI
To nie wina
Kazimierza
teraz skutek
Jest przymierza
Dałeś teren
Serce głupie
Taraz cięgi
Masz na d***
Teraz Tejwe z Anatewki
Urealnił swoje śpiewki
PIENIĄDZE TO ZŁO
ŚWIATA TEGO
ZEŚLIJ PANIE
TA PLAGĘ
NA MNIE BIEDNEGO"!
NO I SIĘ STAŁO
maverick07:19, 11 maja 2019
Ataku na wieże światowego centrum handlowego dokonali Saudyjczycy, mimo to zaatakowano Irak. Ludobójstwa na nieznaną w nowożytnych czasach skalę dokonali Niemcy, mimo to odszkodowań żąda się od Polaków. Kowal zawinił, mimo to powiesili Cygana.
TYLKO KONFEDERACJA :)06:20, 11 maja 2019
@maverick
Kogo Ty reprezentujesz, bo na pewno nie Polskę i nie Polaków????!?!?!
Dobra zmiana to Rusłana05:27, 11 maja 2019
Aby zrealizować interesy syjonistów, przekupuje się nas Polaków, naszymi, własnymi pieniędzmi.
Żaden rzekomy"antysemita" nie obudził Polaków tak jak to zrobili ostatnio sami Żydzi.
cycu05:10, 11 maja 2019
do Ferdek-i pewnie mają głosować na Partie Oszustów(PO)??Znamy już ich możliwości wyprzedaży za bezcen majątku narodowego!!!Złodziejska organizacja która rozkradła majątek narodowy !!
Ferdek00:01, 11 maja 2019
Niech wreszcie Podhale powie "NIE!" ustawie 447 przestając głosować na Partię Interesów Syjonistycznych (w skrócie PiS)!

"Zdaniem części komentatorów - dokument przewiduje wymuszenia na krajach Europy Środkowej - także Polsce, tzw. restytucji mienia utraconego w czasie Holokaustu przez ludność żydowską."
Nie zdaniem "części komentatorów" ale to właśnie JEST w tej ustawie zapisane. I nie ma znaczenia, że żadne restytucje im się nie należą.

Niestety, do pisowskiego betonu nic nie dociera. Pewnie zaraz zacznie krzyczeć że te tablice postawili agenci z Moskwy żeby wprowadzić niepokój w wieczną przyjaźń Polsko-żydowską...
maverick22:00, 10 maja 2019
Zanim rodacy polecą na marsz niech pomyślą że to jest strasznie dziwna sytuacja. Prawo nie zna pojęcia zbiorowego pokrzywdzonego.
Wszyscy marsz na MARSZ do Warszawy20:39, 10 maja 2019
Taki bilboard powinien być co kilometr na każdej drodze. No ale któryś musi być pierwszy. Gratuluję Góralom, widać, że oni najlepiej znają Amerykę.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij