Piątek, 19 lipiec 2019, Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Szczawnica i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clear
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 63
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
16°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
15.05.2019, 17:46 | czytano: 1634

Uczniowie odebrali nagrody za zwycięstwo w turnieju wiedzy o ruchu drogowym (zdjecia)

Fot. Łukasz Sowiński

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Jabłonce odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom eliminacji powiatowych 42. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Eliminacje powiatowe do 42. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przeprowadzone zostały w dniach 25 i 26 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Jabłonce. Po napisaniu testu pisemnego z wiedzy ogólnej z przepisów ruchu drogowego, drużyny sprawdziły swoje umiejętności w praktyce, na torze przeszkód, miasteczku rowerowym oraz w konkurencji udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Pierwszego dnia rywalizowało ze sobą pięć drużyn czteroosobowych w kategorii wiekowej od 10 – 12 lat. Drugiego dnia rywalizowało ze sobą jedenaście drużyn trzyosobowych w kategorii wiekowej powyżej 12 lat. Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Dodatkowo każdy uczestnik w trosce o bezpieczeństwo otrzymał światełka odblaskowe do roweru.

Najlepsi okazali się przedstawiciele następujących szkół:

Grupa wiekowa od 10 – 12 lat

Drużynowo:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Zubrzycy Dolnej
II miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kacwinie
III miejsce Szkoła Podstawowa w Rabie Wyżnej

Indywidualnie:

I miejsce przedstawiciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kacwinie
II miejsce przedstawiciel Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej
III miejsce przedstawiciel Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej

Grupa wiekowa powyżej 12 lat

Drużynowo:

I miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kacwinie
II miejsce Szkoła Podstawowa w Sromowcach Niżnych
III miejsce Szkoła Podstawowa w Rokicinach Podhalańskich

Indywidualnie:

I miejsce przedstawiciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kacwinie
II miejsce przedstawicielka Szkoły Podstawowej nr 1 w Jabłonce
III miejsce przedstawiciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kacwinie

Wszyscy obecni pogratulowali zwycięzcom gratulowali wygranej oraz życzyli dalszych sukcesów i powodzenia na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 16 i 17 maja br. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stroniu.

Nagrody zwycięzcom wręczali: Komendant Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu mł.insp. Grzegorz Wyskiel, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp.szt. Piotr Stanek, wójt gminy Jabłonka Antoni Karlak, wójt gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz, dyrektor Centrum Usług Wspólnych gminy Jabłonka Maria Staszkiewicz, Maria Głuszak z Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie - Delegatury w Nowym Targu, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jabłonce Bogusława Pilch.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/ zdj. Łukasz Sowiński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij