Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Szczawnica i okolice
Clouds
27°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 47
Clouds
26°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 47
Clouds
27°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 47
Clouds
28°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 42
Clouds
27°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 47
Clouds
25°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
18.05.2019, 12:24 | czytano: 1496

Zakończenie rozgrywek Podhalańskiej Amatorskiej Ligi Unihokeja

Wczorajszego wieczoru odbył się finał PALU w sezonie 2018/19. Była to już III edycja rozgrywek organizowanych przez Stowarzyszenie Podhalańska Amatorska Liga Unihokeja.

W tym sezonie w lidze zagrało sześć drużyn, pięć grających już w poprzednich latach i jedna nowa. Na parkiecie pod czas trwania sezonu spotkało się blisko stu zawodników z Nowego Targu i okolic, w różnym przedziale wiekowym.

Z trzech zaplanowanych na piątkowy wieczór spotkań, rozegrane zostały tylko dwa o III i I miejsce. W pierwszym meczu swoje kije skrzyżowały drużyny Wilków i Dzikich Kojotów. Konfrontacja tych dwóch drużyn okazała się bardzo wyrównana. W pierwszych minutach wydawało się, że inicjatywę w meczu przejmą Wilki, gdyż jako pierwsi zdobyli dwie bramki, ale bardzo szybko okazało się, że Kojoty tanio skóry nie oddadzą. Po doprowadzeniu do wyrównania przez Kojoty dalsza część była już wymianą ciosów. Rozstrzygnięcie nie zapadło w regulaminowym czasie a o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które wygrała drużyna Wilków.

Wilki – Dzikie Kojoty 7:6 k. (3-3; 2-2; 2-1k.)
Bramki zdobywali:
Wilki: Kwak 5, Handzel 2,
Dzikie Kojoty: Bryniarski 2, Bierówka, Zubek, Cyrwus, Waligórski

W najważniejszym meczu tego wieczoru, który miał zadecydować o zdobyciu mistrzostwa, spotkały się ponownie drużyny z Akademii Aktywności Ruchowej oraz Galacticos. Dla AAR był to już trzeci mecz finałowy a dla Galacticos drugi. Mecz zapowiadał się na niezłe widowisko, gdyż w obydwu drużynach grają doświadczeni zawodnicy. Faworytem po rundzie zasadniczej byli Galacticos, ale mimo dobrego początku i przewagi dwóch bramek, nie udało im się utrzymać prowadzenia do końca pierwszej połowy. Druga połowa należała już zdecydowanie do obrońcy tytułu z poprzednich sezonów. Doświadczenie i spokój na boisku po raz trzeci dało AAR tytuł mistrzowski.

Galacticos – Akademia Aktywności Ruchowej 5:9 (3-4; 2-5)
Bramki zdobywali:
Galacticos: Bocheński 2, Jarząbek, Kwaśnica, Hamrol
AAR: Kos 6, Gaj, Półtorak, Kalata


mat. prasowy organizatora, zdj. Krzysztof Garbacz
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij