Promocja 28. tomu "Prac Pienińskich" (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
176 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
180 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 88 | 176 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 90 | 180 %
20.05.2019, 10:37 | czytano: 1776

Promocja 28. tomu "Prac Pienińskich" (zdjęcia)

W Jazz Barze w Dworku Gościnnym w Szczawnicy miała miejsce promocja 28. tomu rocznika „Prac Pienińskich”.

Wśród obecnych na sali znaleźli się m.in.:  Ryszard Remiszewski (redaktor naczelny „Prac Pienińskich),  prezes PTTK Oddział Szczawnica  Marek Misztal, sekretarz miasta i gminy Szczawnica Tomasz Ciesielka, proboszcz szczawnickiej parafii Tomasz Kudroń, kustosz Muzeum Pienińskiego Barbara Węglarz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy Anna Szczepaniak, autor przewodnika „Szlaki pełne zdrowia” Piotr Krzywda, przedstawiciele PTTK Krościenko Jakub Wolski oraz prezes Oddziału Andrzej Sproch. Na spotkanie przybyli również autorzy testów zamieszczonych w „Pracach Pienińskich”: profesor Ludwik Frey, dr Krzysztof Miraj oraz dr Marek Doktor.

Dwudziesty ósmy tom „Prac Pienińskich liczy 540 stron. Zamieszczonych jest w nim 68 tekstów napisanych przez trzydziestu siedmiu autorów. Składa się z pięciu działów tematycznych. W tym roku na łamach rocznika debiutują nowi autorzy.: dr inż. arch. Błażej Ciarkowski, przybliżający w swoim tekście powojenną architekturę uzdrowiska, prof. dr hab. Jerzy Kochanowski, który zajmuje się przemianami społecznymi i politycznymi na Podhalu w latach 1956-1957 oraz dr Agnieszka Nikel, badająca roślinność Zamagurza Spiskiego. W tegorocznych „Pracach Pienińskich” znajdziemy również teksty stałych współpracowników: prof. Ludwika Freya, Jerzego M. Roszkowskiego i Andrzeja Skorupy, prezesa związku Polskiego Spisza Jana Budza, Marka Gotkiewicza oraz prof. Grażyny Branny.

Profesor Ludwik Frey w swoim wykładzie w bardzo ciekawy sposób przybliżył sylwetki botaników zajmujących się badaniem pienińskiej flory.

Organizatorem wydarzenia było Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Pieniński w Szczawnicy.  

wb/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas