Czwartek, 23 styczeń 2020, Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
Zakopane i okolice
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-4°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
20.05.2019, 10:37 | czytano: 607

Promocja 28. tomu "Prac Pienińskich" (zdjęcia)

W Jazz Barze w Dworku Gościnnym w Szczawnicy miała miejsce promocja 28. tomu rocznika „Prac Pienińskich”.

Wśród obecnych na sali znaleźli się m.in.:  Ryszard Remiszewski (redaktor naczelny „Prac Pienińskich),  prezes PTTK Oddział Szczawnica  Marek Misztal, sekretarz miasta i gminy Szczawnica Tomasz Ciesielka, proboszcz szczawnickiej parafii Tomasz Kudroń, kustosz Muzeum Pienińskiego Barbara Węglarz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy Anna Szczepaniak, autor przewodnika „Szlaki pełne zdrowia” Piotr Krzywda, przedstawiciele PTTK Krościenko Jakub Wolski oraz prezes Oddziału Andrzej Sproch. Na spotkanie przybyli również autorzy testów zamieszczonych w „Pracach Pienińskich”: profesor Ludwik Frey, dr Krzysztof Miraj oraz dr Marek Doktor.

Dwudziesty ósmy tom „Prac Pienińskich liczy 540 stron. Zamieszczonych jest w nim 68 tekstów napisanych przez trzydziestu siedmiu autorów. Składa się z pięciu działów tematycznych. W tym roku na łamach rocznika debiutują nowi autorzy.: dr inż. arch. Błażej Ciarkowski, przybliżający w swoim tekście powojenną architekturę uzdrowiska, prof. dr hab. Jerzy Kochanowski, który zajmuje się przemianami społecznymi i politycznymi na Podhalu w latach 1956-1957 oraz dr Agnieszka Nikel, badająca roślinność Zamagurza Spiskiego. W tegorocznych „Pracach Pienińskich” znajdziemy również teksty stałych współpracowników: prof. Ludwika Freya, Jerzego M. Roszkowskiego i Andrzeja Skorupy, prezesa związku Polskiego Spisza Jana Budza, Marka Gotkiewicza oraz prof. Grażyny Branny.

Profesor Ludwik Frey w swoim wykładzie w bardzo ciekawy sposób przybliżył sylwetki botaników zajmujących się badaniem pienińskiej flory.

Organizatorem wydarzenia było Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Pieniński w Szczawnicy.  

wb/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij