W Radevormvald upamiętniono długoletnią współpracę z Nowym Targiem - podhale24.pl
Poniedziałek, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Zakopane
Clouds
18°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
18°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.232 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
21.05.2019, 12:25 | czytano: 2850

W Radevormvald upamiętniono długoletnią współpracę z Nowym Targiem

W ubiegłym tygodniu zastępca burmistrza miasta Waldemar Wojtaszek oraz radni udali się do Radevormvald (Niemcy) z dwudniową wizytą, aby wraz z niemieckimi przyjaciółmi uroczyście uczcić nadanie skwerowi przed pałacem ślubów nazwy "Nowy Targ".

Fot. Urząd Miasta w Nowym Targu
Fot. Urząd Miasta w Nowym Targu
Podczas wizyty została odsłonięta pamiątkowa tablica upamiętniająca długoletnią współpracę między miastami.

To już blisko 35 lat współpracy partnerskiej między miastem Nowy Targ a niemieckim Radevormwald.

Źródło: UM Nowy Targ, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
maja z gaja11:42, 23 maja 2019
A na czym konkretnie ta współpraca polegała? Bo pierwsze słysze o czyms takim.
antypis01:02, 23 maja 2019
Było jeszcze miasto Evry.Czyżby zrezygnowali?
maverick23:51, 21 maja 2019
Za moment wszyscy od lewa do prawa będą utyskiwać jakie to nasze społęczeństwo jest ksenofobiczne itd., ale jak ma ono być otwarte, jeśli nosa nie wychyliło poza swoją góralską wioskę? Takie zagraniczne podróże kosztują i to jest potężna blokada. Z czasem człowiek który latami nigdzie po świecie nie podróżował zasklepia się w swoim najbliższym otoczeniu i boi się wszystkiego co inne i poznawczo nowe, musi non stop widzieć komin swojego domu i już się wtedy nie da przestawić na tryb podróżowania. Źle jest jeśli jeden procent stale jeździ po świecie, a pozostałe 99 procent boi się choćby na jeden dzień opuścić swoją wioskę i traci poznawczą ciekawość świata. Jak na ironię graniczymy z państwem które zajmuje drugie miejsce w światowym rankingu włączenia społecznego (social inclusion) którego poziom określa się przede wszystkim na podstawie tego jak dużo wszyscy obywatele danego państwa podróżują po świecie - Czeska Republika jest drugim pod tym względem państwem na świecie (też mieli komunę, tak samo słowiański kraj, ale oni jakoś mogą, my nie). U nas w Polsce ciągle do wyjazdów zagranicznych typowani są ci sami ludzie (przypuszczam że wszystko z tym wyjazdem wiceburmistrza jest w super porządku, ale z całym szacunkiem, dość się on już najeździł po świecie po wszelkiego rodzaju sympozjach i konferencjach, ludziom głupio jest ten temat ruszać, bo nie wypada, etc., ale to właśnie takie rzeczy są później głównym powodem animozji i ludzie zaczynają to nazywać że władza się bawi i baluje na ich koszt).
maverick20:39, 21 maja 2019
@ PiterQ:
Ani Niemcy ani nasz urząd. Za ich delegację zapłaciliśmy my, Ty i ja, tylko że ja akurat nie mam nic przeciwko takim wydatkom, wręcz uważam że na wymianach międzynarodowych nie powinno się oszczędzać (tyle tylko żeby to nie byli ciągle ci sami ludzie z elit, podczas gdy zwykli obywatele siedzą non stop w domu i nigdy nie byli za granicą; mobilność kapitału ludzkiego powinno się mierzyć mobilnością całego społeczeństwa a nie tylko mobilnością jego elit).
spostrzegawczy20:38, 21 maja 2019
A ja się zastanawiam. Przejażdżka, przejażdżką, za jakie pieniądze? Ano - nasze, czyli publiczne. Czemu nie dba się o nowotarski plac innego podobno zaprzyjaźnionego miasta francuskiego Evry? Syf, kiła itp itd. No tak, ale wtedy trzeba by było stać galowo ubrany w swojskim nowotarskim "klimaciku". A po co jak można sobie pojeździć? A może na odmianę zaprosić władze Evry, żeby zobaczyły jak dbamy o ich plac?
PiterQ17:44, 21 maja 2019
Fajnie że uczcili, tylko po co nasi się tam pchali. A za delegacje zapłacili Niemcy czy nasz urząd?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas