Czwartek, 25 luty 2021, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Jabłonka i okolice
Clear
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 80
Mist
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Clear
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
25.05.2019, 16:00 | czytano: 3002

Groza, trud i pasja. Podhalańscy strażacy na zdjęciach Michała Adamowskiego (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski

W holu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu można oglądać interesującą wystawę zdjęć nowotarskiego fotografa i fotoreportera Podhale24.pl, pokazujących pracę podhalańskich strażaków.

Walka z potężnym ogniem, groza żywiołu, zmęczenie, trud i znój - na zdjęciach Michała Adamowskiego widać wszystko, z czym mierzą się druhowie podczas swoich akcji. Zdjęcia ukazują również sprzęt, z którego korzystają strażacy, a co za tym idzie, także szeroki zakres ich działań. Bo dziś pożary, choć najbardziej spektakularne, to jedynie fragment codziennej działalności strażaków. Oczywiście to walka z ogniem przyciąga największą uwagę, dlatego to właśnie pożary są tematem przewodnim większości zdjęć ukazanych na wystawie w MOK-u.

Michał to jeden z najbardziej znanych "ludzi z aparatem" w mieście. Jego wysokie umiejętności są cenione nie tylko w Nowym Targu, ale na całym Podhalu. Fotografie nowotarżanina zdobią plakaty, kalendarze, foldery, książki, wielokrotnie korzystały z nich ogólnopolskie gazety i portale. Jego największymi pasjami są podróże po świecie, samoloty i straż pożarna. Za zdjęcia samolotów i strażaków w akcji był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Jest laureatem kilku prestiżowych nagród m. in. I miejsca w plebiscycie „Lotnicze Orły”, II miejsca w konkursie fotograficznym "Łączy nas lot" czy II miejsca w konkursie Press Foto w kategorii Sport.

Michał to nasze "oczy" w miejscach, w których dzieje się coś ważnego. Tym bardziej zachęcamy do odwiedzenia wystawy i zobaczenia pożarów jego oczami, oczami człowieka, który zawsze jest blisko.

r/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Autor widmo23:20, 25 maja 2019
Fajna pasja, gratuluję!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij