Poniedziałek, 24 luty 2020, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
07.06.2019, 15:45 | czytano: 1635

Amazonki spotkają się w Ludźmierzu

arch. stowarzyszenia

W tę sobotę 8 czerwca, w Bazylice Mniejszej w Ludźmierzu o godzinie 11.oo odprawiona zostanie uroczysta msza święta. w intencji "amazonek", czyli kobiet, które podjęły walkę z rakiem.

W Ludźmierzu spotkają się członkinie Stowarzyszenia Amazonki, pochodzące z Podhala, Spisza i Orawy.

- Przyjadą także kluby z Małopolski: z Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Brzeszcz, Oświęcimia - wymienia Ewa Palider.


Po mszy przewidziano krótką modlitwę w ogrodach i przy pomniku św. Jana Pawła II, a potem spotkanie klubów Amazonek i gości w lokalnej restauracji.


- To ważny czas, bowiem minister zdrowia ogłosił, że jesienią w Polsce rusza program Breast Cancer Units, czyli specjalistyczne jednostki leczenia raka piersi. "Badamy się, żeby żyć zdrowo" - to przesłanie Amazonek prowadzących profilaktykę raka piersi na Podhalu. Możemy wygrać z rakiem i żyć zdrowo. Warto - przypomina Ewa Palider ze Stowarzyszenia Podhalańskie Amazonki.

opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij