Wtorek, 22 październik 2019, Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Nowy Targ i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Clouds
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Clouds
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Clouds
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 77
Clouds
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
12.06.2019, 11:55 | czytano: 3710

Ćwiczenia wojskowe żołnierzy z Belgii (zdjęcia)

NOWY TARG. Przez kilka godzin na terenie lotniska trwały ćwiczenia belgijskich żołnierzy, którzy skakali z samolotu transportowego C-130 Herkules.

Belgowie w Nowym Targu ćwiczą co kilka dni od 1 czerwca. Nad lotniskiem trwają zrzuty desantowe spadochroniarzy z samolotu należącego do Belgijskich Sił Powietrznych C-130 Herkules.

Maszyna ta jest w stanie wziąć na pokład ok. 60 spadochroniarzy lub ładunek o maksymalnej masie 20 ton. Samolot napędzany jest czterema silnikami turbośmigłowymi.

Lockheed C-130 Herkules jest obecnie jednym z najdłużej produkowanych seryjnie samolotów na świecie. Pierwsze egzemplarze zjechały z linii produkcyjnej w 1956 roku. Samoloty te latają w barwach kilkudziesięciu krajów w tym również dla Polskich Sił Powietrznych i występują w 18 wersjach przeznaczonych do różnych misji.

s, ma/ zdj. Michał Adamowski
najnowsze informacje
komentarze
maverick08:09, 15 czerwca 2019
Jak walka elektroniczna może uchodzić za misję pokojową to ja nie wiem. Tak samo są inne metody na terrorystów, a eksperymenty z tzw. "tworzeniem pogody" nad danym regionem powinny być zakazane i ścigane przez prawo międzynarodowe, tak samo rozpylanie nanocząsteczek aluminium tylko po to żeby poprawić siłę sygnału dla telefonii komórkowej, a ludzie potem te nanocząsteczki wdychają i chorują na przeróżne choroby, od astmy i alergii po alzheimera. No i kto tu ma IQ ameby?
Jan z lasu12:55, 14 czerwca 2019
Jakbyś był choć trochę inteligentny to byś sobie wyguglował, że mogą to być np. misje meteo, misje walki elektronicznej czy np, misje antyterrorystyczne i w zależności od ich rodzaju samolot posiada różne wersje wyposażenia. Ale po co googlować. Lepiej napisać głupi komentarz i pokazać że ma się IQ ameby.
maverick22:38, 12 czerwca 2019
Czy te samoloty przeznaczone są do różnych misji? Naprawdę? Bo ja zawsze słyszałem że tylko do misji pokojowych.
chudziny16:12, 12 czerwca 2019
Jak uniesie ładunek do 2 ton, to średnio każdy z tych 60 spadochroniarzy musiałby ważyć tylko około 33 kg :-)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij