Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Nowy Targ i okolice
Rain
17°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 97
Rain
16°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 97
Clouds
13°
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 97
Rain
14°
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 96
Clouds
17°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 92
Rain
11°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 98
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
12.06.2019, 20:50 | czytano: 2192

W Zakopanem rozdano Eko-Nagrody (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński

Liderzy ekologii zostali docenieni i nagrodzeni. Podczas konferencji przyznano statuetki i nagrody pieniężne od 5 tys. zł do 30 tys. zł.

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zgromadziła w Nosalowym Dworze przedstawicieli Sejmu, naukowców oraz służby, których celem jest pilnowanie i dbanie o przyrodę. Konferencja „Ochrona przyrody, powierzchni ziemi i krajobrazu w kontekście obowiązujących przepisów” odbywała się w dniach 10 – 12 czerwca br.

- Są to bardzo ważne kwestie zwłaszcza na Podhalu, gdzie ceny nieruchomości są wysokie. Teren jako miejsce potencjalnej inwestycji ma dla właściciela konkretną wartość finansową i może ona przysłonić kwestie konieczności ochrony przyrody – mówi Piotr Bąk, starosta tatrzański. - Największą i najlepszą formą ochroną jest wartości. Jeżeli obszary chronione należą do Skarbu Państwa, to jest gwarancja, że będą chronione.

Już pierwszego dnia konferencji wręczono statuetki Eko-Liderom z Małopolski.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
tur06:34, 13 czerwca 2019
Jakoś nie widać tej ochrony. Masowe inwestycje, deweloperka, brak oczyszczalni ścieków w turystycznych miejscowościach... Za co te nagrody sobie poprzyznawali ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij