Wtorek, 15 październik 2019, Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Szczawnica i okolice
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
14.06.2019, 16:15 | czytano: 1384

Policyjne kontrole autokarów wycieczkowych

Fot. KPP Nowy Targ

Pod koniec roku szkolnego często organizowane są wycieczki szkolne. Organizatorzy dbają o to, aby wyjazd był udany, ale jeszcze bardzie zależy im na bezpieczeństwie uczestników. Dlatego do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wpływają liczne prośby o kontrolę stanu technicznego autokarów przed wyjazdem.

Od początku czerwca policjanci skontrolowali już ponad 20 autobusów. Mundurowi sprawdzają dokumenty, stan techniczny i trzeźwość kierowców. W większości przypadków wszystko jest w porządku. Jednak, co jakiś czas zdarzają się przypadki rażącego zaniedbania i braku wyobraźni, ujawniane w trakcie policyjnych kontroli. W jednym przypadku policjanci ujawnili nieszczelność układu pneumatycznego, zły stan techniczny, w innym brak aktualnych badań technicznych, w kolejnym kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania.

Pomimo, że właściciele firm i kierujący doskonale wiedzą, że będą przewoziły dużą liczbę osób, jednak ryzykują i wysyłają niesprawny autobus lub kierowcę bez uprawnień, sprawiając największą przykrość dzieciom, które na wymarzoną wycieczkę nie pojechały lub pojechały z kilkugodzinnym opóźnieniem czekając na nowy, tym razem już sprawny autobus lub kierowcę z prawem jazdy.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
zatroskana mama przedszkolaka20:34, 15 czerwca 2019
Proszę policję , a może bardziej Straż Miejską o likwidacje parkingu autobusowego przy kościółku zabytkowym i przedszkolu katolickim . Autobusy tu notorycznie robią sobie postój i w oczekiwaniu na turystów którzy udają się na zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzyzku i koścołka nie wyłączają silników i niemiłosiernie smrodzą pod przedszkolem , a dzieci zmuszone są wdychać spaliny . Busy nie mają gdzie stawać , bo turystyczne autobusy zajmują całą zatoczkę .Jak przywożę dziecko do przedszkola nie ma miejsca nawet gdzie się na moment ztrzymać i tak codziennie ,
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij