Wtorek, 22 październik 2019, Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Clouds
17°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Clouds
17°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Clouds
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Clouds
15°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
18.06.2019, 11:50 | czytano: 2068

Pomóżmy pogorzelcom z Podczerwonego w odbudowie domu

Fot. Michał Adamowski

W niedzielne popołudnie nad Podczerwonem (gmina Czarny Dunajec) przeszła burza, w wyniku której doszło do pożaru budynku mieszkalno – gospodarczego. Dach nad głową straciło osiem osób, w tym trójka dzieci. Przebywają w tym momencie u rodziny.

Spaliły się pomieszczenia gospodarcze, piętro i poddasze części mieszkalnej. Uszkodzony został także dach.

Dom nie nadaje się w tym momencie do ponownego zamieszkania. Niestety odbudowa budynku pochłonie wiele środków, dlatego rodzina i znajomi poszkodowanych zwracają się z prośbą o pomoc. Na początek najpotrzebniejsze są materiały budowlane, a także pomoc fizyczna w odbudowie. Potrzebne są m.in. deski, folie na dach, gwoździe, śruby, wkręty, blacha na dach, pustaki, okna, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, a także materiały do ocieplenia budynku. Następnie będą potrzebne materiały do wykończenia wnętrz – panele, rigipsy, wełna , farby, szpachle itd.
Zanim jednak dom zostanie odbudowany należy uszkodzone fragmenty rozebrać i wywieźć. W związku z tym potrzebna jet pomoc w tej kwestii.

W imieniu poszkodowanych i ich bliskich zwracamy się o pomoc, przekazując niezbędne materiały. Wszystkich chętnych zachęcamy do kontaktu pod nr tel. 783221082. Pamiętajmy – dobro zawsze powraca.

Już niebawem w Podczerwonem zostanie zorganizowana także zbiórka finansowa. Szczegółowe informacje wkrótce.

W pomoc poszkodowanym zaangażowali się mieszkańcy Podczerwonego i sąsiednich miejscowości, a także strażacy z sąsiedniej Koniówki, którzy na wtorek 18.06.2019 r. zaplanowali w swojej miejscowości zbiórkę desek.

Wszystkich ludzi dobrej woli zachęcamy także do pomocy finansowej. Wpłat można dokonywać na konto Fundacji Majowe Granie na nr rachunku 25 1020 3466 0000 9202 0096 3884 z dopiskiem „dla Pogorzelców z Podczerwonego”.

Wszyscy poszkodowani i ich rodzina dziękują za każdą okazaną pomoc.

Goral.info, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij