Piątek, 13 grudzień 2019, Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
Nowy Targ i okolice
Snow
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 70
Snow
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 83
Snow
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 65
Snow
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 77
Snow
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 70
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
27.06.2019, 13:52 | czytano: 2669

Ślubowanie nowych urzędników

Fot. Urząd Miasta w Zakopanem

W Urzędzie Miasta Zakopane odbyło się ślubowanie nowych urzędników.

Zgodnie z ustawą, aby pracować w urzędzie konieczne jest odbycie służby przygotowawczej i zdanie egzaminu. Ostatnim etapem wkraczania w urzędowe progi jest ślubowanie, które złożyło czterech nowych urzędników: Justyna Bukowska, Katarzyna Szwajnos-Różak, Arkadiusz Godula i Wojciech Kowacz.

Oficjalne ślubowanie przyjęli sekretarz miasta Grzegorz Cisło i naczelnik Wydziału Organizacyjnego Anna Łapsa.

Źródło: UM Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
maverick21:55, 27 czerwca 2019
@ obserwator od środka:
Obok Orwella, przytoczyłbym tu również prawo Parkinsona, mówiące o tym, że biurokracja urzędnicza rozrasta się aby zająć wszelką dostępną jej przestrzeń, tzn. im więcej miejsca, czasu, ludzi i pieniędzy na nią społeczeństwo przeznacza, to tym więcej wtórnej i niepotrzebnej pracy dla siebie samej biurokracja wygeneruje. Ale obecnie w Polsce chyba nie chodzi ani o Orwella ani o Parkinsona, tylko o pozyskanie lojalnych wobec siebie ludzi w terenie, których tym sposobem będzie można wykorzystać w kamapaniach wyborczych, wiecach, itp., które co rusz się odbywają, a także będą to ludzie którzy 100/100 zagłosują na danego kandydata - na to zjawisko Polska też musi uważać, bo to są niewinne początki tzw. 'gerrymandering', a więc zmora demokracji anglosaskich, gdzie pod konkretne wybory już nie tylko werbuje się ludzi, ale zmienia granice całych okręgów wyborczych (a potem się strasznie dziwią skąd im się nagle wziął Trump albo Brexit). A tak w ogóle to po co ta cała zabawa w te przysięgi, jeśli Polska jest państwem demokratycznym, jest Konstytucja, prawo administracyjne, itd., okrzepłe instytucje, a pracownicy po skończonych w tym kiedrunku studiach odbyli służbę przygotowawczą i zdali odpowiedni egzamin? Po co tu komu i co przysięgać? To pochodzący z demokratycznych wyborów burmistrz skłąda ślubowanie, bo to on za swoich pracowników odpowiada.
obserwator od środka14:02, 27 czerwca 2019
Kasta urzędnicza się rozrasta , a miało być ich coraz mniej . Darmozjadów przybywa , a urzędy nadal nie wydolne . Jak w powieści Orvela . Oni opanują świat , a w Zakopanem to szczególnie . Nikt swój , sami obcy . Nie nie łapią się
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij