Sobota, 08 sierpień 2020, Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza
Zakopane i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 82
Clear
19°
Wiatr: 19.296 km/h Wilgotność: 89
Clouds
19°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 82
Clear
20°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 68
Clear
18°
Wiatr: 2.016 km/h Wilgotność: 84
Clouds
19°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.07.2019, 14:04 | czytano: 2649

Zapłonęła XXIV Śpisko Watra (zdjęcia)

Przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy po raz 26. zapłonęła Śpisko Watra – symbol tradycji i kultury regionu. Wójt gminy Jakub Jamróz i dyrektor GOK Krystyna Milaniak przywitali licznie przybyłych gości i zaprosili do wspólnej zabawy przy regionalnej muzyce.

Tradycyjnie już Śpiską Watrę rozpalił wójt, jednak tym razem pomóc musiały dzieci – najpierw rozdmuchały ogień, a potem przegoniły kłębiące się chmury, z których kropił deszcz.

Podczas  imprezy na scenie wystąpiło  8 zespołów: Dunajec z Niedzicy, Torecki  z Łapszanki, Dolina z Krempach, Hajduki z Łapsz Wyżnych, Honaj z Dursztyna , Młody Jawor  z Krempach,  Mali Frydmanianie  z Frydmana, Bystry Potok z Kacwina, oraz Uczelniany Zespół Góralski „Młode Podhale” z Nowego Targu i sąsiedzi ze Słowacji - zespół „Frankovćan”  z Małej Frankowej.

Podczas przeglądu muzyk spiskich wystąpiły: Dziecięca muzyka z Jurgowa,   Muzyka zespołu Zielony Jawor z Krempach, Muzyka Wartko, Jurgowianie z Jurgowa, Frydmanianie z Frydmana.

Goście, którzy jak co roku licznie przybyli na watrę mieli możliwość skosztowania przysmaków kuchni spiskiej przygotowanych przez panie ze Stowarzyszenia „Frydmański Sypaniec”. Były tradycyjnie wędliny i kiełbasy, moskole i pieczone ziemniaki, bryndza i masło czosnkowe oraz pyszne ogórki małosolne. Nie zabrakło także słodkości pieczonych przez miejscowe gospodynie.

Dla milusińskich czekały dmuchane zamki i zjeżdżalnie oraz miłe i uśmiechnięte animatorki.

JD
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij