Spotkanie z salamandrą w Gajówce Mikołaja w Łopusznej (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Rabka Zdrój
Clouds
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
17°
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 68 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
15.07.2019, 18:36 | czytano: 2879

Spotkanie z salamandrą w Gajówce Mikołaja w Łopusznej (zdjęcia)

W minioną niedzielę odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wakacyjne przygody na ścieżkach przyrody”, zorganizowane przez Gorczański Park Narodowy w Gajówce Mikołaja w Łopusznej.

Głównym bohaterem pikniku był herbowy płaz Gorczańskiego Parku Narodowego, czyli salamandra plamista i może właśnie dlatego pogoda w tym dniu była bardzo odpowiednia właśnie dla salamandry, która lubi wilgoć. Dość częste przelotne opady deszczu nie zniechęciły dorosłych ani dzieci. Do Gajówki Mikołaja przybyło ponad 60 osób z kolorowymi parasolkami i płaszczami przeciwdeszczowymi. Na naszych gości czekały liczne atrakcje.

Dużym powodzeniem u najmłodszych gości cieszyła się Pracownia Plastyczna, w której każdy mógł wykonać własną salamandrę w wybranej technice – na przykład z plasteliny, albo malowaną na szkle lub na drewnie. Życie i zwyczaje salamandry można było poznać rozwiązując łamigłówki i słuchając opowieści z prezentacją komputerową na dużym ekranie. Najwięcej emocji wzbudziła „Mapa skarbów” czyli poszukiwanie salamander ukrytych w zakamarkach osady Gajówka Mikołaja. Na zakończenie dzieci i dorośli zgromadzili się w wielkim, przygotowanym wcześniej konturze by wypełnić go żółtym i czarnym kolorem i utworzyć wspólnie wielką, radosną salamandrę.

Mariola Stefanik, Gorczański Park Narodowy
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas