Msza Święta w intencji służb mundurowych - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 grudnia
Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Rabka Zdrój
Clouds
-5°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-4°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-5°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-4°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-7°
Wiatr: 10.44 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-11°
Wiatr: 8.568 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
78 %
Nowy Targ
106 %
Zakopane
298 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 39 | 78 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 53 | 106 %
Rabka-Zdrój
Zła
PM 10: 149 | 298 %
17.07.2019, 13:09 | czytano: 3165

Msza Święta w intencji służb mundurowych

W Ludźmierzu została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji służb mundurowych, uświetniająca 100-lecie powstania Polskiej Policji. Msza święta koncelebrowana była przez kapelana Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu ks. Jana Karlaka, kustosza ludźmierskiego sanktuarium Jerzego Filka oraz dziekana dekanatu nowotarskiego ks. prałata Stanisława Strojka.

Fot. KPP Nowy Targ
Fot. KPP Nowy Targ
Policjanci podczas mszy podjęli pełną asystę liturgiczną. W homilii ksiądz kapelan wskazał, że naszą wielkość nie zdobywamy przez rządzenie, ale poprzez służbę. Nawiązał do 100 lat służby Policji, która ma w swojej historii także trudny czas komunizmu. Po zmianie ustroju prestiż Policji bardzo wzrósł - na nowo stali się godni zaufania. Podziękował również policjantom za trudną służbę społeczeństwu. W darach ofiarnych za modlitwę oprócz hostii, wina i wody, policjanci przynieśli medal, jako wotum wdzięczności dla Matki Bożej oraz kwiaty, chleb i winogrono.

W nabożeństwie uczestniczyła kadra kierownicza, policjanci i pracownicy cywilni nowotarskiej komendy wraz z rodzinami. Nie zabrakło także przedstawicieli samorządów, parlamentarzystów, emerytowanych funkcjonariuszy, przedstawicieli instytucji na co dzień współpracujących z nowotarską jednostką.Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe, min. z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu, Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Nowym Targu, Rady Powiatu, Rady Miasta Nowy Targ, Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, Związku Podhalan oddział Nowy Targ.Na zakończenie liturgii proboszcz ludźmierski ofiarował Komendantowi nowotarskiej jednostki album o koronacji cudownej figury ludźmierskiej. Podziękował również policjantom za piękną modlitwę, za ich obecność i służbę, dzięki której można czuć się bezpiecznie.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
jolka21:33, 17 lipca 2019
Nic dodać nic ująć:)
szuser14:13, 17 lipca 2019
Ministranci mają ręce złożone a tu co jest?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas