Poniedziałek, 25 maj 2020, Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 7.848 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
22.07.2019, 15:29 | czytano: 1353

Święto sołectwa Kluszkowce (zdjęcia)

zdj. nadesłane

Bożym błogosławieństwem wśród skał i rozrzuconych bloków andezytu rozpoczęto coroczne święto sołectwa Kluszkowce.

Uczestnicząc po raz kolejny w Mszy św. celebrowanej w Wąwozie Papieskim nie sposób nie przytoczyć słów Władysława Orkana, który „ W roztokach” pisał “Cała dolina zamknięta wąwozem zdawała mu się ogromnym kościołem (…) „ To wyjątkowe miejsce, które odwiedzał tak bliski naszym sercom Św. Jan Paweł II napawa spokojem, a bliskość natury sprawia że uczestnicy nabożeństwa niemal słyszą Jego słowa „Ilekroć będziecie śpiewać w Kluszkowcach Zwiastunom z Gór zawołajcie mnie, a ja Wam pomogę” .

I jak co roku, tak i teraz nie zabrakło pieśni, o której wspominał Św. Jan Paweł II. Słowa pieśni rozbrzmiały podczas mszy celebrowanej przez Proboszcza Kluszkowiec o. Andrzeja Gut oraz gościnnie przebywającego w Kluszkowcach Ks. Jana Jachym z Łodzi. Wyśpiewał je Chór Parafialny z Kluszkowiec pod batutą dyrygenta Józefa Pańszczyka. Podczas Mszy Świętej obecni byli również delegaci miejscowego oddziału Związku Podhalan oraz przedstawiciele lokalnego samorządu w osobie Wójta Gminy Czorsztyn Tadeusza Wacha z małżonką.

Po zakończonej Mszy św. sołtys Kluszkowiec Wojciech Bednarczyk podziękował celebrującym nabożeństwo duchownym, właścicielom firmy „Czorsztyn-Ski”, którzy corocznie udostępniają miejsce na terenie swojego ośrodka, jak również wszystkim, którzy przyczynili się do tak uroczystej oprawy nabożeństwa. Gospodarz miejscowości zaprosił obecnych na festyn, który miał być kontynuacją Dnia Kluszkowiec.

Festyn został rozpoczęty, a na deskach amfiteatru kolejno pojawiły się miejscowe zespoły: Zespół „Lubań” z Kluszkowiec, „Mali Maniowianie”, „Rodzinna Muzyka Salamonów” z Kluszkowiec, „Bystra Kicora” oraz Muzyka z Beskidu Żywieckiego. Niestety ze względu na coraz intensywniejsze opady deszczu, które nasilały się z każdym kolejnym występem decyzją Dyrektora Centrum Kultury Gminy Czorsztyn dalszą część imprezy odwołano.

opr. Aneta Markus
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
romek kopacz20:02, 23 lipca 2019
Za to zero informacji o odbytym nie tak dawno festiwalu muzyki chóralnej z udziałem wspaniałych chórów z Rumunii i Słowacji miedzy innymi. Zero zainteresowania tym wydarzeniem . Coś promocja w gminie Czorsztyn stoi , albo raczej lezy panowie Wójtowie . Przykro .Nie umiecie się zareklamować , a warto by było .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij