Piątek, 21 luty 2020, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
-0°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-0°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-0°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 74
Mist
-0°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 100
Clouds
-0°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-1°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
23.07.2019, 17:35 | czytano: 953

Koncert "Z harfą w ogrodzie" (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Trzeci koncert Festiwalu Muzyka nad Zdrojami, który po raz XII gości w szczawnickim uzdrowisku odbył się tym razem w foyer Dworku Gościnnego. Podczas koncertu pt. „Z harfą w ogrodzie” melomani mieli możliwość podziwiania pięknego sopranu Katarzyny Wiwer, której na harfie akompaniowała Agnieszka Kaczmarek- Bialic.

Koncert składał się z pieśni i utworów polskich kompozytorów: m.in Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki i Mieczysława Karłowicza. Utwory wybrane do repertuaru oddawały nastrój pogodnego letniego popołudnia, pełnego zapachu kwiatów i śpiewu ptaków.  O odpowiedni klimat zadbała Katarzyna Wiwer, obdarzona kryształowy głosem i scenicznym urokiem oraz Agnieszka Kaczmarek – Bialic, spod palców której wychodziły miękkie, łagodne dźwięki harfy. Swój kunszt harfistka wykazała w pełni we własnej kompozycji zatytułowanej „Taniec motyli”, który mienił się kolorami i łopotem owadzich skrzydeł, a śpiewaczka w wokalizie z filmu „Dziewiąte wrota” Wojciecha Kilara, wymagającej doskonałego warsztatu i niezłej kondycji.

Panie zyskały zasłużone brawa od publiczności, dla której na bis wykonały „Pieśń wieczorną” Moniuszki.

Organizatorem Festiwalu Muzyka nad Zdrojami jest Fundacja Kulturalny Szlak. Projekt jest współfinansowany przez Powiat Nowotarski i Miasto i Gminę Szczawnica.
 
JD/organizator
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij