Czwartek, 13 sierpień 2020, Imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
22°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
20°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 74
Clouds
24°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 39
Clouds
24°
Wiatr: 4.932 km/h Wilgotność: 53
Clouds
22°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.07.2019, 16:55 | czytano: 835

POWER - Małopolska ma program wsparcia na rynku pracy dla młodych ludzi

W Małopolsce mieszka najwięcej osób poniżej 30. roku życia w skali kraju. Do 80 tys. z nich skierowany jest program, wspierający ich w wejściu na rynek pracy.

W naszym województwie 34 proc. mieszkańców nie ukończyło 30 lat. Stopa bezrobocia w regionie jest na rekordowo niskim poziomie 4,2 proc. Od 2014 roku trwa Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), pomagający młodym w wejściu na rynek pracy.

- W Małopolsce spada liczba osób bezrobotnych do 30. roku życia. Młodzi coraz krócej pozostają w rejestrach powiatowych urzędów pracy - podkreśla wicemarszałek Łukasz Smółka.

W całym regionie realizowane są projekty, wybrane w konkursach ogłaszanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Od początku realizacji POWER z pomocy skorzystało prawie 47 tys. osób, w tym ponad 26,5 tys. kobiet i 20 tys. mężczyzn. Najczęściej młodzi pochodzili z powiatów nowosądeckiego i tarnowskiego. Uczestnikami POWER mogą być osoby pomiędzy 15. a 29. rokiem życia, które nie pracują, nie uczą się oraz nie szkolą się. Nowością tegorocznego projektu jest możliwość udziału w nim młodych Polaków, pracujących lub bez pracy, którzy powrócili z emigracji oraz imigrantów przed 30-stką, głównie z Ukrainy, osiedlających się w Małopolsce.

Program oferuje indywidualną pomoc i współpracę uczestników z doradcami zawodowymi. Dla młodych przygotowano staże, bony na przeprowadzkę, szkolenia i inne formy dokształcania się, dzięki którym są w stanie zdobyć doświadczenie lub kwalifikacje, zgodnie z potrzebami pracodawców - zaznaczył Tomasz Urynowicz, wicemarszałek Małopolski.

Już w sierpniu ruszy kampania internetowa, promująca możliwości jakie program daje młodym w Małopolsce. Uruchomiona zostanie strona internetowa jestespowerful.pl z aktualnymi rekrutacjami do projektów oraz historiami osób aktywnych na rynku pracy i inspirującymi innych do działania.

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój jest przedsięwzięciem finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W latach 2014-20 Małopolska otrzyma ponad 800 mln zł, a pomocą zostanie objętych prawie 80 tys. młodych ludzi.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij