Piątek, 21 luty 2020, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Zakopane i okolice
Clouds
-0°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-0°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-0°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 74
Mist
-0°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 100
Clouds
-0°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-1°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
06.08.2019, 12:22 | czytano: 628

III Rajd Waligóry

7 września po raz trzeci rozegrany zostanie Rajd Waligóry. Tym razem organizatorzy zapraszają na Spisz do gościnnej gminy Łapsze Niżne. Bazą imprezy będzie Gminny Ośrodek Kultury w Niedzicy.

Rajd ma charakter na orientację i dedykowany jest zarówno dla turystów pieszych i biegaczy oraz rowerzystów. Wybrać można jedną z czterech tras: Trial - 25 km pieszo, Ultra – 50 km pieszo, Mega – 50 km na rowerze lub Giga – 100 km na rowerze. Na pokonanie każdej z tras wyznaczony będzie 11-godzinny limit czasu.

Każdy z uczestników przed startem otrzyma mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi do odwiedzenia, na podstawie której będzie musiał zaplanować swoją trasę. Kolejność odwiedzania wyznaczonych punktów kontrolnych jak i wybór trasy przejścia lub przejazdu jest dowolna. Rywalizacja polega na potwierdzeniu jak największej liczby punktów kontrolnych w jak najkrótszym czasie. Specjalnym wyzwaniem dla uczestników tras Ultra i Giga jest pokonanie całej trasy w limicie 8 godzin. Osoby które sprostają temu zadaniu otrzymają zaszczytny tytuł Waligóry. Dotychczas w dwóch pierwszych edycjach rajdu tytuł zdobyło 16 osób, w tym jeden zawodnik dwukrotnie. Wśród laureatów było czternastu biegaczy i tylko dwóch rowerzystów.

Nadchodząca edycja będzie obfitować w wiele ciekawych walorów krajobrazowych. Trasy rajdu będą wiodły nad Jeziorem Czorsztyńskim, przez pasmo Magury Spiskiej, Skałki Dursztyńskie, a 100-km trasa rowerowa zaprowadzi uczestników również na Słowację. Trasy będą przebiegać częściowo nowymi szlakami rowerowymi: Szlakiem wokół Tatr oraz Velo Dunajec. Przy dobrej pogodzie będzie okazja podziwiać okoliczne pasma górskie – Tatry, Pieniny, Gorce i Beskid Sądecki.

Na trasie uczestnicy będą mogli się posilić na specjalnie zorganizowanym punkcie żywieniowym, natomiast na mecie czekać będzie posiłek regeneracyjny oraz okolicznościowe piwo Waligóra.

Organizatorem rajdu jest stowarzyszenie Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient, które przygotowuje imprezę we współpracy z gminą Łapsze Niżne, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Niedzicy oraz Zespołem Placówek Oświatowych w Niedzicy.

Dodatkowe informacje, regulamin oraz zapisy dostępne są na stronach rajdwaligory.pl oraz facebook.com/rajdwaligory.

Materiały prasowe, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij