Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Clouds
18°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 2
Clouds
18°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Clouds
21°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 73
Clouds
19°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 89
Clouds
18°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
07.08.2019, 16:54 | czytano: 1651

Stowarzyszenie Wolnościowe Podhale pomogło w zakupie oczyszczaczy powietrza dla przedszkola

Wolnościowe Podhale złożyło projekt do 5 edycji programu Fundacji Tesco Decydujesz Pomagamy. Projekt nosił nazwę „Ochrońmy nasze dzieci przed smogiem” i miał na celu zakup oczyszczaczy powietrza do przedszkola nr 2 w Nowym Targu.

- W głosowaniu zajęliśmy jednak drugie miejsce i dostaliśmy na ten cel 3000 zł, dzięki którym zakupiliśmy dwa oczyszczacze i dwa filtry - mówi inicjator akcji Mariusz Wcisło.

- Chciałbym podkreślić bardzo dobrą współpracę na linii Wolnościowe Podhale - przedszkole. Liczymy, że będzie możliwość w przyszłości zrobić jeszcze razem coś dobrego dla dzieciaków - dodaje przedstawiciel stowarzyszenia.

Przypomnijmy - do piątej edycji programu Tesco i Fundacji Tesco "Decydujesz, pomagamy" zgłoszone zostały dwa projekty z Nowego Targu. Jeden dotyczył młodych sportowców drugi - ochrony powietrza w Mieście. MMKS zdobył 1 000 zł, a Wolnościowe Podhale - 3 000 zł.


W poprzednich edycjach programu - Mariusz Wcisło, który jest członkiem zarządu MMKS Podhale Nowy Targ - również z powodzeniem wystarał się o środki finansowe dla młodych hokeistów.
s/
najnowsze informacje
komentarze
Lucek17:21, 8 sierpnia 2019
wylęgarnia alergików się szykuje
avivat11:47, 8 sierpnia 2019
Niestety, ale na temat oczyszczaczy powietrza zwłaszcza w żłobkach i przedszkolach, zdania są podzielone co do celowości ich zastosowania.
trzymam kciuki11:45, 8 sierpnia 2019
Super. Jeszcze podpowiem, że można się starać na różne inicjatywy o środki z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Małopolskiego w ramach tzw. "Małych Grantów". Maksymalna kwota jednego grantu to 10 tys. zł.
maverick11:40, 8 sierpnia 2019
Super sprawa i fajnie że przedszkola mają oczyszczacze powietrza. A teraz potrzebna nam jest akcja "Chrońmy naszą młodzież przed zbyt wysokim stężeniem dwutlenku węgla", ponieważ po zdublowaniu naboru do klas pierwszych szkół średnich niektóre szkoły zmuszone były zaadaptować pomieszczenia gospodarcze i magazyny w piwnicach na sale lekcyjne. Dwutlenek węgla to gaz półtora raza cięższy od powietrza i dlatego bardzo trudno się go pozbyć z pomieszczeń poniżej powierzchni gruntu. Powoduje ospałość i obniża sprawność intelektualną.
Ela17:26, 7 sierpnia 2019
Brawo chłopaki super i dziękujemy
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij