Czwartek, 03 grudzień 2020, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Zakopane i okolice
Clouds
-4°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-4°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-5°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-3°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-5°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.08.2019, 15:37 | czytano: 1742

Koncert zespołu Tulia w cyklu Kultura na Bani 2019 (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

BIAŁKA TATRZAŃSKA. Tworzące obecnie zespół - Tulia Biczak, Dominika Siepka i Patrycja Nowicka stosują technikę wokalną zwaną "białym głosem". Ten specyficzny rodzaj śpiewu, zwany także śpiewokrzykiem przyniósł grupie Tulia spory sukces.

Pochodzące ze Szczecina wokalistki zostały laureatkami konkursu „Premier” w trakcie ubiegłorocznego, 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wręczono im w sumie trzy statuetki: nagrodę jurorów i publiczności oraz nagrodę specjalną od ZAiKS. Zdobyły nagrodę Akademii Fonograficznej „Fryderyk” za fonograficzny debiut roku (2019) i reprezentowały nasz kraj w tym roku na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji.

W październiku 2017 Tulia nagrała i opublikowała swoją wersję przeboju Depeche Mode „Enjoy the Silence”. Kilka miesięcy później wokalistki wydały oficjalny teledysk do piosenki, który uzyskał ponad 3,5 mln wyświetleń w serwisie YouTube. W tym samym miesiącu zaprezentowały teledysk do coveru piosenki Dawida Podsiadło „Nieznajomy”, który osiągnął wynik ponad 10 mln wyświetleń.

Wydany w maju 2018 r. debiutancki album studyjny zadebiutował na 7. miejscu listy pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i uzyskał status platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 30 tys. egzemplarzy.

Niedawno zespół opuściła Joanna Sinkiewicz, tłumacząc swoją decyzję sprawami zdrowotnymi. Teraz Tulia to trio.

W ramach cyklu Kultura na Bani, dziś po południu na scenie wystąpią Beti & Bobass ze swoim interaktywnym programem.

s/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Biołcon16:31, 11 sierpnia 2019
Ładne stroje ale wyją strasznie
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij