Sobota, 22 luty 2020, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 49
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
12.08.2019, 10:25 | czytano: 2753

List. Paraliż komunikacyjny na ulicy Waksmundzkiej

- Jestem mieszkańcem ulicy Waksmundzkiej w Nowym Targu. Piszę w sprawie problemu uciążliwych paraliżujących korków które mają miejsce w czwartki i soboty w związku z odbywającym się jarmarkiem - napisał w liście do redakcji nasz czytelnik.

- Wraz z przeniesieniem targowiska które miało miejsce, został zwiększony ruch samochodowy i to w stopniu znacznym. Efektem tego są ogromne korki, które paraliżują ruch w rejonie ulic Waksmundzkiej i Jana Pawła II. I tu pojawia się moje pytanie, dlaczego miasto wcześniej nie pomyślało nad poprawieniem infrastruktury drogowej w tym rejonie, tak by ruch był bardziej płynny np.: poprzez budowę dróg ujętych w planie zagospodarowania przestrzennego (podmieścisko-stawiska), które łączą ulice Waksmundzką z ulicą Jana Pawła II oraz Aleje Tysiąclecia? Zastanawiam się również z sąsiadami czy będą planowane jakieś działania, aby poprawić obecny stan rzeczy. W załączniku przesyłam mapkę w/w planu.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Grzyb14:01, 13 sierpnia 2019
To teraz pora na nowy trend. Ścieżkodrogi trzeba będzie przystosować, aby rozłądować ten ruch. Będzie dobra okazja, bo niektóre nowe ścieżki powstałe w NT w zeszłym roku już się rozsypują na tych wiszących w powietrzu krawędziach asfaltowych, które zostały nienależycie zabezpieczone na etapie wykonania. Pieniądze wyrzucone w błoto. Brak skutecznego nadzoru wykonawczego.
Billy10:44, 13 sierpnia 2019
@zzz

Droga Pani bądź Panie oczywiście że specustawa może być użyta do drogi miejskiej.

A wtedy już nie jest ważne czy dana kwota odpowiada Pani/Pana osobie.
zzz08:15, 13 sierpnia 2019
Sami znawcy prawa się znaleźli. Przy budowie drogi miejskiej nie może być użyta specustawa!! A poza tym miasto nie zapłaci za działkę na której mogą powstać 2 lub 3 domy kwoty satysfakcjonującej mnie więc nie ma o czym gadać.
Hol23:05, 12 sierpnia 2019
Kazi

Ja wiem, że sa specustawy. Ale w tym przypadku specustawa nie jest idealnym rozwiazaniem dla UM. Problem w tym, że planowa droga w wiekszosci ma przebiegac przez dzialki budowlane oraz przez ogrody mieszkancow, a nie przez dzialki rolne, lasy czy nieuzytki. Nie musze tlumaczyc, gdzie jest roznica (cena za metr gruntu). Co innego wywlaszczyc wlasciciela lasu pod wyciag, czy rolnika z pola pod droge bo tam sa nizsze ceny. Nawet specustawa nie mozesz zanizyc wartosci nieruchomosci. Z tym problemem od lat boryka sie chocby powiat tatrzanski - patrz B. Dunajec czy Poronin. Tu w gre wchodza duze pieniadze, a dla miasta, ktore ma milion innych pilnych potrzeb na obecna chwile nie jest to palacy problem. Do tego trzeba miec na uwadze to, że lokalna wojenka z suwerenem nie jest im na reke. Media potrafia manipulowac...i w UM o tym wiedza
zenek21:04, 12 sierpnia 2019
brak obwodnic..nie tylko Waksmundzka, ale cale miasto. Ludźmierska, Tysiąclecia itp czy włodarze w końcu zajmą się problemem drogowym?
zakorkowany21:03, 12 sierpnia 2019
korki były i bedą miasto było i jest przystosowane do jazdy furmankami a nie taką iloscia aut
Kazi18:03, 12 sierpnia 2019
Hol

Od tego są specustawy drogowe , tylko trzeba chcieć.
hol17:45, 12 sierpnia 2019
Panie autorze listu, trzeba dodać, że inwestycje o której Pan mówi blokuje również kilku mieszkańców, którzy nie chcą, aby przez ich działki przebiegała droga. A to, że na działanie UM również i ja zaczynam patrzyć coraz mniej przychylnie to inna sprawa. Hala lodowa się sypie a grube miliony na remont MOK, w tym...fontannę.
Ona17:11, 12 sierpnia 2019
Zapraszam codziennie, szczegolnie sobota i niedziela na Św. Anny. Masakra to mało powiedziane
ja13:21, 12 sierpnia 2019
rozwiąże sie problem jak powstaną galerie i wejdziemy do sterefy euro .
Alek12:06, 12 sierpnia 2019
Bardziej szkodliwy jest paraliż decyzyjny u Watychy
opop12:06, 12 sierpnia 2019
Włodarze stwierdzili że ważniejszy jest nowy MOK niż drogi i jest efekt.
Wyborca11:09, 12 sierpnia 2019
Władza w Nowym Targu problemami komunikacyjnymi się nie przejmuje. Przecież jest ogromny problem na ulicy Ludźmierskiej, szczególnie na skrzyżowaniu z torami PKP. Ile to już lat ten problem narasta.(przynajmniej 20 lat). I co Władze robią ? Ano nic. Jest problem z wyjazdem z ulicy Klikuszówka na "Zakopiankę" od lat. I co Władze robią.? Czy mają chociaż jakiś pomysł.? Myślę, że wcale o tych problemach nawet nie myślą.! Udają, że problemów nie ma.
ens11:07, 12 sierpnia 2019
Ja na Jana Pawła koło cmentarza stałem ostatnio na przystanku 25 minut czekając na autobus z zajezdni. Współczuję.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij