Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Rabka Zdrój
Snow
-0°
Wiatr: 17.28 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 18.828 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 17.532 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 20.7 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-0°
Wiatr: 16.092 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
115
Zakażonych
2
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
77
38
Zgonów
2
0
Na kwarantannie
1239
508
Wykonanych testów
340
170
03.09.2019, 14:34 | czytano: 3655

Dożynki w Mizernej (zdjęcia)

W Mizernej odbyły się dożynki gminy Czorsztyn. Zgodnie w tradycją, co roku imprezę dożynkową, czyli tzw. święto plonów, organizuje inna wieś. W zeszłym roku uroczystości zorganizowano w Maniowach, teraz przyszedł czas na Mizerną.

Dożynkowe uroczystości rozpoczęły się w kościele pod wezwaniem Najświętszej Matki Boskiej Różańcowej w Mizernej, mszą świętą dziękczynną, w której uczestniczyły poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z całej gminy, Związku Podhalan z Kluszkowiec i Maniów oraz Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich.

Po mszy mieszkańcy, turyści oraz zaproszeni goście udali się na plac przy remizie OSP. Po przybyciu na miejsce, zebranych przywitał wójt gminy Czorsztyn Tadeusz Wach, który podziękował Bogu za udane plony oraz gospodarzom za trud jaki wkładają w codzienną pracę na roli. Na zakończenie swojej przemowy wójt życzył wszystkim udanej zabawy. 

Jak co roku ważnym punktem programu był konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w którym jury w składzie: Monika Regiec, Agnieszka Klog, Władysław Mikołajczyk i Artur Majerczak doceniało kunszt wykonania i pomysłowość kompozycji a także nawiązanie do tradycji regionu. W konkursie udział wzięły wieńce wykonane w Kołach Gospodyń Wiejskich z Kluszkowiec, Mizernej, Maniów, Huby, Czorsztyna, Sromowiec Wyżnych i Sromowiec Niżnych. Wszystkie wieńce były przepiękne i każdy zasługiwał na I miejsce, dlatego jury postanowiło przyznać 7 równorzędnych nagród głównych.

Podczas części artystycznej licznie zebrana w amfiteatrze publiczność mogła posłuchać Orkiestry Dętej i OSP z Maniów. Potem na scenie wystąpił zespół regionalny: „Mali Maniowianie” przedstawiając pienińskie tańce oraz przyśpiewki.

Kolejnym punktem programu był koncert romskiej kapeli ze Słowacji „Tibor Band” . Serca publiczności skradły dziewczyny ze Sromowiec Niżnych występujące pod nazwą „N.E.M”. Następnie przyszedł czas na gwiazdy: zespół „Beti & Bobas Show” oraz „Folk Power Music”.

Podczas dożynek można było skosztować tradycyjnych potraw regionalnych, a dla maluchów przygotowano liczne atrakcje. 

Uroczystości dożynkowe zorganizował wójt gminy Czorsztyn, przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury oraz z mieszkańcami sołectwa Mizerna. Starostami dożynek byli: sołtys Władysław Mikołajczyk i Julia Wojtaszek z KGW w Kluszkowcach.

Imprezę poprowadził Artur Majerczak. 

JD
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Szkoda20:26, 4 września 2019
Tak gazdują w gminie, że zaczyna być problem ze zbożem na wieńce, a imprezy dożynkowe bez gospodarzy bo już są na wymarciu jak dinozaury.
G20:43, 3 września 2019
Do Mieszkaniec G: napisz lepiej, dorzuć zdjęcia - redakcja na pewno chętnie opublikuje ;) ;) ;)
Mieszkaniec G15:24, 3 września 2019
Co to ma być strszczenie i lista obecności kto to pisał
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas