Poniedziałek, 01 czerwiec 2020, Imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 76
Clouds
11°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 76
Clouds
11°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 76
Clouds
12°
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 99
Clouds
11°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
05.09.2019, 14:52 | czytano: 4654

W Kluszkowcach jak w Himalajach (zdjęcia)

Już po raz kolejny w Kluszkowcach, na górze Wdżar odbył się nietypowy, bo wiszący biwak. Uczestnicy uczyli się wspinania i technik linowych. Ale największą atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych było spanie w specjalnych namiotach, wiszących przy pionowej skale, kilkadziesiąt metrów nad ziemią.

W tym roku po raz pierwszy zorganizowano specjalny program dla młodszych uczestników, zrealizowany wspólnie z Grupą Podhalańską GOPR. 

Piknik trwał od wtorku do niedzieli. - Po raz pierwszy w historii HBC gościliśmy najmłodszych miłośników przygód, dla których przewidziany był szczególny program. Dzieci zawsze wnoszą radość i pozytywna energie, tak było i tym razem. Dzięki nim, ta edycja była wyjątkowa i dała wiele radości również i całemu zespołowi HBC. Były nowości, zarówno sprzętowe jak i programowe. Gościliśmy wybitnych sportowców, mistrzów w swoich dziedzinach, którzy wraz z uczestnikami podejmowali wyzwania sportowe oraz służyli radą, własnym doświadczeniem i wzbogacali przedsięwzięcie swoimi niezwykłymi osobowościami – informują organizatorzy.

Aby biwak był przyjemny i przede wszystkim bezpieczny każdy uczestnik musiał posiadać m.in. ciepły śpiwór i karimatę, odpowiednie buty do turystyki górskiej, czołówkę i zapasowe baterie, wygodne ubranie sportowe odpowiednie w góry, bieliznę termo aktywną, 2 pary skarpet, spodnie wierzchnie typu shoft-shell oraz typu gore-tex, kurtkę typu polar lub shoft-shell, sweter puchowy, kurtka primaloft lub puchowa.

Już dziś organizatorzy Himalaya Base Camp zapraszają do Kluszkowiec na kolejne wiszące biwaki.

JD, zdj. Organizatorzy
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij