Wtorek, 31 marzec 2020, Imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 27
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 27
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 27
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 44
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 27
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 27
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
24.09.2019, 12:18 | czytano: 1517

Szlak na Giewont ponownie otwarty

Fot. Barbara Hadowska

TATRY. Szlak turystyczny na Giewont został dziś ponownie otwarty po remoncie.

Na końcowym odcinku szlak został zniszczony podczas tragicznej w skutkach burzy, która przeszła nad Tatrami 22 sierpnia. Zniszczone zostały łańcuchy ułatwiające wejście na szczyt, a pioruny skruszyły skały, po których wiedzie szlak.

Zainstalowano nowe łańcuchy, które ułatwiają wejście na szczyt. Ścieżka została poprawiona i ułożona na nowo w dawnym śladzie, a z rejonu kopuły szczytowej usunięto niestabilne skały, które mogły zagrozić bezpieczeństwu turystów.

Nadal z powodu remontu zamknięte są odcinki szlaków na Nosal (od ul. Bulwarów Słowackiego oraz z Kuźnic przez Nosalową Przełęcz) - do 25 września, z Kuźnic na Przełęcz między Kopami (niebieski szlak przez Boczań) - do 4 października. W przypadku niesprzyjającej pogody utrudnienia mogą potrwać dłużej.

Zamknięty pozostaje szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem z powodu obrywu skalnego oraz zniszczenia dużego fragmentu szlaku.

s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij