Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Nowy Targ i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 2.016 km/h Wilgotność: 88
Clouds
10°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 89
Clouds
10°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 90
Clouds
13°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
23.10.2019, 13:50 | czytano: 1966

Dzień Nauczyciela w Lipnicy Wielkiej (zdjęcia)

Fot. Jakub Wojtyczek

W Lipnicy Wielkiej odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej, które połączono z obchodami dnia św. Jana Kantego – patrona profesorów, studentów i młodzieży oraz szkół katolickich.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej o godzinie 18:00. Po mszy świętej wszyscy zaproszeni goście udali się do Domu Ludowego na program artystyczny połączony z wręczeniem Nagrody Wójta Gminy Lipnica Wielka oraz Dyrektora Szkoły.

W spotkaniu wzięli udział: Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt, starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Marzena Bąk, proboszcz parafii pw. Św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej wraz z księżmi wikariuszami, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Karkoszka, z-ca wójta gminy Lipnica Wielka Jakub Dyrcz, sekretarz Jan Kuliga, prezes Oddziału ZNP Maria Hrustek, dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Lipnicy Wielkiej Marzena Michalak oraz dyrektorzy z poszczególnych szkół w Gminie Lipnica Wielka wraz z gronem pedagogicznym oraz pracownikami obsługi. Na uroczystość przybyli również emerytowani nauczyciele z naszych szkół oraz pracownicy administracji.

Kółko Teatralno-Filmowe Obiektywni z Zespołu Szkół w Lipnicy Wielkiej pod kierunkiem pani Aliny Kubackiej i Jolanty Kuligi przygotowało spektakl Sławomira Mrożka pt. Tango. Uczniowie: Natalia Brzegowy, Zuzanna Mentel, Kamila Spyrka, Łukasz Flaszczyński, Dominik Bodzioch, Łukasz Marszałek i Kacper Moczoł wystąpili w rolach głównych dramatu i zaprezentowali swoje talenty przed szanowną publicznością, zgromadzoną w Domu Ludowym z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Spektakl wywołał duże poruszenie wśród zgromadzonych nauczycieli i zaproszonych gości. Jak sama sztuka S. Mrożka tak i występ młodych aktorów oddawał doskonale: problemy rodziny, rolę indywidualisty we współczesnym świecie oraz dominację brutalnej, prymitywnej władzy na jednostką wrażliwą. Mimo młodego wieku i braku doświadczenia, uczniowie zaprezentowali się niezwykle dojrzale pod względem gry aktorskiej.

Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Lipnicy Wielkiej Marzena Michalak przedstawiła dane dotyczące zatrudnienia kadry pedagogicznej oraz pracowników obsługi w Gminie Lipnica Wielka w roku szkolnym 2019/2020.

Wójt gminy Lipnica Wielka złożył serdeczne życzenia i podziękowania dyrektorom, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia oraz za pracę na rzecz szkoły. Zwrócił uwagę na ważną rolę, jaką odgrywają nauczyciele w procesie wychowania dzieci i młodzieży. Podziękował za zaangażowanie w proces wychowawczy, za otwieranie przed młodzieżą nowych horyzontów wiedzy. Ponadto życzenia i gratulacje złożyli przewodniczący Rady Gminy Lipnica Wielka Andrzej Karkoszka, starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Marzena Bąk oraz prezes ZNP Maria Hrustek.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznane zostały Nagrody Wójta oraz Nagrody Dyrektora Szkoły. Otrzymali je nauczyciele, którzy w ostatnim roku szkolnym odznaczali się wyróżniającą pracą dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą. Pośród tegorocznych laureatów byli pedagodzy, którzy przede wszystkim rozwijali uzdolnienia, uczyli uczniów wrażliwości, otwartości i poświęcenia.

Spotkanie w gronie pracowników szkół i placówek oświatowych oraz władz lokalnych, sprzyjało wymianie poglądów, skłoniło do refleksji pedagogicznej, podsumowało wspaniałe dokonania nauczycieli pracy dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej. Cieszy fakt, że zawód nauczyciela w naszej gminie odbierany jest jako pasja i poświęcenie, a pedagodzy są mistrzami i autorytetami dla swoich uczniów i pomagają im przygotowywać się do dorosłego życia.
Nagrodę Wójta Gminy otrzymali nauczyciele:

Tomasz Kramarz, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej,
Teresa Baniowska, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej,
Bogusława Wziątek, Szkoła Podstawowej nr 3 im. Św. Stanisława Kostki w Lipnicy Wielkiej,
Anna Kubacka, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Dra Emila Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej,
Maria Flaszczyńska, Szkoła Podstawowa im. Bł. Jana Pawła II w Kiczorach,
Alina Kubacka, Zespół Szkół w Lipnicy Wielkiej.

Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali nauczyciele:
Anna Mikłusiak, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej,
Marta Pawlak, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej,
Anna Karlak, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej,
Krystyna Kuliga, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej,
Aneta Janowiak, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki w Lipnicy Wielkiej,
Ewelina Palenik, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki w Lipnicy Wielkiej,
Aniela Lach, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Dra Emila Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej,
Melania Węgrzyn, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Dra Emila Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej,
Zofia Kowalczyk, Szkoła Podstawowa im. Bł. Jana Pawła II w Kiczorach,
Alicja Kramarz, Szkoła Podstawowa im. Bł. Jana Pawła II w Kiczorach,
Zofia Lichosyt, Zespół Szkół w Lipnicy Wielkiej,
Łukasz Piaskowy, Zespół Szkół w Lipnicy Wielkiej,
Krystyna Smoleń, Zespół Szkół w Lipnicy Wielkiej,
Mirosław Smoleń, Zespół Szkół w Lipnicy Wielkiej,
Agata Barszcz, Publiczne Przedszkole w Kiczorach,

Marzena Michalak, Alina Kubacka, UG Lipnica Wielka, zdj. Jakub Wojtyczek
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij