Czwartek, 05 sierpień 2021, Imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy
Rabka Zdrój i okolice
Rain
16°
Wiatr: 10.656 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
15°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
16°
Wiatr: 13.86 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
16°
Wiatr: 12.312 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
18°
Wiatr: 8.64 km/h Wilgotność: 91 %
Rain
15°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 99 %
28.10.2019, 15:40 | czytano: 1097

XXII edycja Konkursu Wiedzy o Pasterstwie

Tatrzański Park Narodowy już po raz dwudziesty drugi organizuje Konkurs Wiedzy o Pasterstwie. Konkurs organizowany jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Celem konkursu jest przede wszystkim propagowanie wiedzy o pasterstwie w Tatrach, jego historii i stanie aktualnym, relacjach pomiędzy pasterstwem a przyrodą oraz działaniach Tatrzańskiego Parku Narodowego związanych z realizacją wypasu kulturowego i ochroną dziedzictwa kulturowego.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie wystartują w zespołach dwuosobowych. W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy będą musieli się zmierzyć z pytaniami testowymi. Do drugiego etapu przejdą trzy drużyny, które uzyskają najwyższą liczbę punktów. W jego trakcie będą musiały wykazać się – poza wiedzą teoretyczną – również pewnymi umiejętnościami praktycznymi związanymi z pasterstwem oraz umiejętnością rysunku. Pozostałe zespoły będą mogły w tym czasie wziąć udział w dodatkowym konkursie – plastycznym, również związanym z pasterstwem.

W jury Konkursu zasiądą pracownicy TPNu i zaproszeni goście związani z pasterstwem - czyli bacowie, którzy realizują wypas kulturowy na terenie Podhala.

Konkurs odbędzie się w piątek, 15 listopada br. . Początek o godzinie 10.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem.

s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij