Wtorek, 04 sierpień 2020, Imieniny: Dominika, Protazego, Jana
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
22°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 60
Clouds
21°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 60
Clouds
25°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 60
Clouds
23°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 88
Clouds
26°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 62
Clouds
24°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 60
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.11.2019, 12:11 | czytano: 2685

Puchar dla szkoły w Waksmundzie, wysokie miejsca Zakopanego i Chabówki

Fot. Kopalnia Soli

Zespoły szkolne z powiatu nowotarskiego znalazły się w gronie laureatów drugiej edycji konkursu pieśni patriotycznej „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!”, który odbył się w Kopalni Soli „Wieliczka”.

Najwyższe, I miejsce, wywalczyła w swojej kategorii Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem, która zaprezentowała utwór „Wolność” (utor: M. Grechuta). Szkoła Podstawowa w Waksmundzie z utworem „Nim wstanie dzień" ( sł. A Osiecka, muz. K. Komeda.), zdobyła ex aequo II miejsce, ale dodatkowo została wyróżniona Pucharem Małopolskiego Kuratora Oświaty, który otrzymało tylko dwóch uczestników. Trzeci reprezentant naszego regionu, Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana w Chabówce, z utworem „Przybyli ułani pod okienko" (autor F. Gwiżdż), zajęła ex aequo III miejsce.

Finałem konkursu był występ laureatów na galowym koncercie w Kopalni Soli „Wieliczka”.

oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij