Poniedziałek, 19 kwiecień 2021, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
17.11.2019, 18:02 | czytano: 2909

50-lecie "Budorzy" (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Szkolny Zespół Regionalny "Budorze" świętował 50-lecie swojej działalności. Spotkanie zorgnaizowane przez Stowarzyszenie "Zakopiańska Budowanka" rozpoczęło się jubileuszowym koncertem, prezentującym dorobek artystyczny wszystkich grup wiekowych.

W programie znalazła się także msza św., wizyta na cmentarzach, gdzie na grobach osób związanych z zespołem zapalono znicze oraz spotkanie byłych i obecnych członków zespołu.

Podczas pełnego wspomnień wieczoru we wspólnym programie wystąpiły trzy grupy Budorzy - najmłodsi, zaczynający przygodę z zespołem, pierwszy jego skład oraz zespołowi seniorzy.

Z okazji święta - zespół otrzymał nagrody od starosty tatrzańskiego Piotra Bąka i burmistrza Zakopanego Leszka Doruli. Uhonorowano także Andrzej Jakubca "Kuboska". Muzykanta, cieśle, konferansjera, choreografa, działacza społecznego, kierownika zespołów - "Skalni", "Budorze", zespół im. Klimka Bachledy i "Krzesany" doceniono za jego działalność w krzewieniu kultury regionalnej - Złotym Krzyżem Małopolskim, przyznanym przez zarząd Województwa Małopolskiego.

Przy okazji jubileuszu zaprezentowano okolicznościową publikację dokumentującą działalność "Budorzy".

Zespół "Budorze" działa formalnie przy Zespole Szkół Budowlanych w Zakopanem od 1969r., kiedy to ówczesny dyrektor inż. Wiesław Białas skupił góralską młodzież uczącą się w szkole w grupie folklorystycznej o nazwie, odpowiadającej profilowi nauczania "Budorze".

Obchody zakończyła zabawa w karczmie Rąbanica w Poroninie.

s, rk/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij