Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama
Czarny Dunajec
Clouds
15°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
29.11.2019, 14:21 | czytano: 4821

Złote i Diamentowe Gody w gminie Czorsztyn (zdjęcia)

Ciepły uśmiech, muśnięcie pomarszczonej dłoni po ukochanej twarzy, którą czas naznaczył linią bruzd, lecz wciąż te same oczy. Może spojrzenie jakby łagodniejsze, więcej w nich zrozumienia, które wynika z doświadczeń, jakie przyniosło życie. Życie przez, które szli razem, ramię w ramię w chwilach radości i w chwilach smutku. Razem na dobre i na złe .

zdj. UG Czorsztyn
Także w dniu tego pięknego święta, jakim jest jubileusz pożycia małżeńskiego Złote i Diamentowe pary jubilatów spoglądały na siebie z uśmiechem na twarzy podając sobie dłonie by odnowić przysięgę małżeńską. Jej słowa dzisiaj nabierają innego znaczenia, przywołują wiele wspomnień i refleksji.

Uroczystą mszą św. koncelebrowaną przez proboszcza parafii Sromowce Wyżne ks. Mieczysława Szlagę, proboszcza parafii Maniowy ks. Krzysztofa Piechowicza oraz o. Roberta Strojnego z Parafii Kluszkowce rozpoczęto jubileusz Złotych i Diamentowych Godów Małżeńskich, jakie obchodzono w dniu wczorajszym w Maniowach. Podczas uroczystości, która kontynuowana była w Zajeździe Czorsztyńskim święto obchodziło łącznie 27 par, w tym 8 par diamentowych.

"Najważniejsze że razem, że w zdrowiu" te słowa podczas uroczystości padały z ust Jubilatów najczęściej. I właśnie tego bycia razem w jak najlepszym zdrowiu parom, które obchodziły Złote i Diamentowe Gody w gminie Czorsztyn życzył wójt gminy Czorsztyn. "Serdeczne gratulacje oraz życzenia spokoju, pomyślności i zdrowia, zadowolenia z każdego nowego dnia oraz przeżycia w szczęściu wielu pięknych rocznic" mówił podczas aktu dekoracji Tadeusz Wach.

Włodarz gminy w asyście Stanisława Chmiela Przewodniczącego Rady Gminy Czorsztyn oraz Marii Regiec, kierownika USC wręczył jubilatom listy gratulacyjne, kwiaty oraz upominki okolicznościowe.

Podczas uroczystości jubilat Józef Łukaszczyk zaskoczył obecnych gości wyciągając akordeon, na którym odegrał słowa tradycyjnego "Sto lat". Do pieśni dołączyły dzieci i młodzież z zespołu Mali Maniowanie, którzy ku radości obecnych wystąpili tańcząc i śpiewając przed obecną publiką.

opr. Aneta Markus

Lista Jubilatów

Złote Gody:

Albina i Stanisław Bader
Lucyna i Stanisław Bańkosz
Anna i Stanisław Dębskich
Janina i Stanisław Jabłońskich
Maria i Stanisław Janczak
Bronisława i Władysław Kalemba
Stanisława i Józef Krzystoń
Marię i Andrzej Kurpiel
Aniela i Józef Łukaszczyk
Władysława i Stanisław Maniowszczak
Anna i Stanisław Mrowca
Janina i Jerzy Proniewicz
Maria i Władysław Pierwoła
Stanisława i Władysław Siedlarczyk
Katarzyna i Stanisław Szewczyk
Henryka i Jerzy Szpałek
Stanisław i Kazimierz Ucher
Helena i Jan Wach
Czesława i Jan Waradzyn

Diamentowe Gody:

Maria i Stanisław Grywalscy
Karolina i Edward Kubicz
Bronisława i Andrzej Kubicz
Maria i Franciszek Krzysik
Hanna i Jan Piłat
Anna i Wojciech Plewa
Joanna i Marian Regiec
Maria i Jan Sas

opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas