Wtorek, 22 wrzesień 2020, Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Rabka Zdrój i okolice
Clear
24°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 52
Clear
26°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 52
Clear
22°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 52
Clear
23°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 44
Clear
23°
Wiatr: 9.468 km/h Wilgotność: 59
Clear
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 52
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
07.01.2020, 14:45 | czytano: 1643

Wiejskie Spotkanie Opłatkowe w Łopusznej

W pierwszą sobotę Nowego Roku obyło się Wiejskie Spotkanie Opłatkowe w Łopusznej zorganizowane wspólnie miejscowy oddział Związku Podhalan, Sołtysa oraz Radę Sołecką, Gminny Ośrodek Kultury oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza Św. w oprawie góralskiej w kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej w Łopusznej, którą koncelebrowali kapelan Zarządu Głównego Związku Podhalan ks. prałat Władysław Zązel oraz proboszcz Łopusznej ks. Kazimierz Foltyn.

Po mszy odbyło się spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie wszystkich przybyłych przywitali prezes Związku Podhalan Mateusz Buła oraz dyrektor GOK-u Józefa Kuchta. Złożono sobie życzenia noworoczne i połamano się opłatkiem, następnie wspólnie kolędowano z kapelą oraz grupą śpiewaczą Zespołu Regionalnego „Góralsko Brać” z Łopusznej, który dał również występ prezentując na scenie Domu Kultury tańce i śpiewy podhalańskie.

W spotkaniu opłatkowym wzięli udział m.in. wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch, radni z Łopusznej Stanisław Buła i Łukasz Waras oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowy Targ Roman Latoń. Nie zabrakło również przedstawicieli oraz pocztów sztandarowych miejscowej jednostki OSP i zaprzyjaźnionych oddziałów Związku Podhalan z Ostrowska, Harklowej, Dębna, Ochotnicy Dolnej, Ochotnicy Górnej, Tylmanowej, Szczawnicy i Nowego Targu.

Organizatorzy, oprac. r/ zdj. Jan Malinowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij