Sobota, 30 maj 2020, Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
Rabka Zdrój i okolice
Rain
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 61
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 61
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 61
Rain
11°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 100
Rain
Wiatr: 24.156 km/h Wilgotność: 90
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 61
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.01.2020, 19:12 | czytano: 3533

Samochodem po Ameryce (18)

zdj. Michał Adamowski

"Zanim ruszyłem w stronę Las Vegas, w Los Angeles został mi jeszcze do zaliczenia jeden punkt wycieczki. Od dawna chciałem zrobić sesję zdjęciową nad lotniskiem Los Angeles International Airport. Poprzednio nie udało się z powodu pogody, teraz liczyłem na więcej szczęścia" - pisze w kolejnym odcinku swojej relacji Michał Adamowski.

Od rana nad miastem wisiała gęsta mgła, która zaczęła znikać koło południa, ale w powietrzu i tak pozostało sporo wilgoci. Lot był trochę niepewny.

Gdy dojechałem na lotnisko Hawthorne, z którego mieliśmy wystartować, poinformowano mnie, że pogoda i widoczność jest średnia, a na dodatek znad oceanu nadciągają kolejne bardzo niskie chmury, które prawdopodobnie przeszkodzą w robieniu zdjęć. Pozostało mi zaryzykować i wykonać choćby kilkuminutowy lot, żeby zobaczyć jaka jest rzeczywiście pogoda nad LAX. Okazało się, że faktycznie od zachodu nadciągała mgła, która jednak jeszcze została rozwiewana w momencie wejścia na ląd, a na podejściu od strony wschodniej było już całkiem dobrze. To tutaj mieliśmy latać i fotografować głównie lądowania na obu pasach startowych.

Lotnisko w Los Angeles należy do jednego z najbardziej ruchliwych na świecie. Samoloty lądują tutaj równolegle na dwóch pasach - dosłownie co chwilę. Oglądać można maszyny z całego świata. Jednym z najlepszych sposobów jest właśnie lot helikopterem. Firma, która świadczy tę usługę, ma zgodę kontrolerów ruchu lotniczego i władz na to, aby wziąć na pokład fotografa, który uwieczni maszyny podczas operacji lotniczych na terenie lotniska. Ilość startów i lądowań jest tak duża, że ciężko jest wybrać to, co chce się fotografować. Pilot bardzo często wykonuje ostre zwroty, aby dać nam możliwość uchwycenia jak największej ilości samolotów.

Lot śmigłowcem w godzinach zachodu słońca był najlepszym z możliwych wyborów tego dnia. Niskie chmury dały szansę na zrobienie kilku zdjęć w bardzo ciekawych warunkach, a wilgoć która nadciągała znad oceanu sprawiła, że na skrzydłach samolotów kondensowała się para wodna, co jeszcze potęgowało doznania lotnicze.

Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
ek16:41, 13 stycznia 2020
rewelacyjne, inna rzecz sukcesem jest ze pozwolili na fotografowanie, u nas podjrzewali by spiegostwo
xv19:34, 12 stycznia 2020
Bardzo ładne zdjęcia.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij