Piątek, 28 luty 2020, Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla
Zakopane i okolice
Clouds
-1°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-0°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-0°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-0°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
-0°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-1°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
21.01.2020, 19:04 | czytano: 1427

Rozpoczął się XVIII Międzyszkolny Konkurs Jasełek "Gloria 2020" (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. - Z radością obserwuję wysiłki młodych ludzi - mówi Krzysztof Trebunia-Tutka, który przewodniczy jurorom Międzyszkolnego Konkursu Jasełek. Jak dodaje - "ten konkurs jest pretekstem, by dzieci nauczyć teatru, śpiewu i tańca."

Konkurs potrwa dwa dni. Dziś prezentowane były jasełka tradycyjne, jutro - będzie czas na przedstawienia w wersji współczesnej.

Uczestnicy podzieleni zostali także na kategorie wiekowe. Młodsi - to przedszkolaki i uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych, starsi - to uczniowie klas od III do VIII.

W budynku Szkoły Podstawowej nr 3 dziś zaprezentowało się siedem grup. - Od paru lat coraz mocniej reprezentowana jest kategoria zespołów tradycyjnych. Bardzo mnie to cieszy, szczególnie kiedy dzieci potrafią dobrze mówić gwarą, wyraźnie i pięknie odegrać swoje role. Nauczyciele i opiekunowie przygotowujący te widowiska coraz lepiej dbają o to, by były te sceny mocno osadzone w naszym regionie. Nic dziwnego, bo przecież kolędnicy i grupy jasełkowe są związane z Podhalem. Dzieci znakomicie sobie radzą, jest dużo muzyki i to muzyki "na żywo", co jest bardzo cenne - komentuje główny juror.

W organizowanym po raz XVIII konkursie biorą udział uczniowie szkół zakopiańskich, ale i z Zębu, Dzianisza, Witowa, czy Kościeliska.

Dziś komisja oceniała i doceniała wierność tradycji, ale - jak przyznali jurorzy - czekają na jutrzejsze przedstawienia, bowiem jasełka zaliczone do kategorii "współczesnych" to oryginalne scenariusze, oparte na przekazie ewangelicznym, w których pojawiają się wątki i treści patriotyczne, lokalne, związane z różnymi wydarzeniami, czy rocznicami.

s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij