Piątek, 07 maj 2021, Imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 62
Clouds
11°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 62
Clouds
12°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 62
Clouds
15°
Wiatr: 35.172 km/h Wilgotność: 58
Clouds
13°
Wiatr: 10.224 km/h Wilgotność: 67
Clouds
11°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 62
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
25.01.2020, 15:07 | czytano: 2425

Konkurs im. Skupnia Florka rozstrzygnięty (zdjęcia)

W Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu odbył się wojewódzki finał XLIV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka.

W etapie wojewódzkim zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych i młodzież szkół średnich ze Skalnego Podhala, Orawy, Spisza oraz Pienin, zwycięzcy wcześniej przeprowadzonych eliminacji szkolnych i gminnych. Do konkursu zgłosiło się 142 uczestników z 13 miast i gmin. Jury po przesłuchaniu i ocenie recytatorów i gawędziarzy w czterech grupach wiekowych przyznało nagrody i wyróżnienia.

W swoich kategoriach wiekowych wygrali:

Recytacje: Jakub Tylka (SP Chochołów), Benedykt Koszarek (SP Bukowina Tatrzańska), Karolina Szostak (SP Poronin) i Agnieszka Słodyczka (SP nr 2 Biały Dunajec), Karolina Kułach (Branżowa Szkoła I Stopnia Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości Zakopane).

Gawędy: Andrzej Jędrol (SP Suche), Adrian Mrugała (SP Ciche) i Kacper Kocur (SP Jabłonka Bory), Bartłomiej Stopka (SP Szaflary) i Jan Watycha (SP Waksmund), Gabriela Pakos (Zespół Szkół Lipnica Wielka) i Karolina Stękała (Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
Nowy Targ).

- Gwara ginie, ale dzięki takim inicjatywom nadal pozostaje żywym językiem - podsumowali konkurs członkowie jury.

oprac. r/ zdj. ks. Arkadiusz Zych
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij