Występ noworoczny "Młodych Łopuśnianów" (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
124 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
168 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 62 | 124 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 84 | 168 %
05.02.2020, 16:24 | czytano: 2332

Występ noworoczny "Młodych Łopuśnianów" (zdjęcia)

Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej 50-osobowy zespół „Młodzi Łopuśnianie” zaprezentował na zakończenie okresu bożonarodzeniowego 4 programy (w trzech grupach wiekowych).

Były to:

- „Jasełka” w wykonaniu najmłodszej grupy, która wcieliła się w rolę świętej rodziny, aniołków lulających małego Jezuska, pastuszków pasących owieczki i trzech króli niosących dary: złoto, kadzidło i mirrę.

- „Nima tyz to jak na polanie” – dziewczyny pasące krowy a chłopcy owce, wspólne zabawy, przekomarzania się, figle i tańce.

- „Kolędnicy” – prezentujący zwyczaj chodzenia po domach z kolędą, w której wzięli udział Anioł, Diabeł, Śmierć, Król Herod, Góral i zabawny Żyd, którem się dostało kijem za przekręcanie informacji związanych z narodzinami Jezusa Chrystusa – nowonarodzonego króla.

- „Zwyczaje wigilijne” – scenka teatralna wykonana przez młodzież w sposób humorystyczny, z którego można było dowiedzieć się że nie wolno było do chałpy wpuścić babę bo cały rok byłby pewien nieszczęść, a nie daj Boże żeby coś chciała pożyczyć bo wtedy w tej rodzinie będzie niedostatek. Dziewczyny zaś mogły się dowiedzieć kiedy wyjdą za mąż, skąd będą miały przyszłego chłopa

Programy przeplatane były śpiewem kolęd i pastorałek góralskich. Na zakończenie zespół zaprezentował tańce i śpiewy podhalańskie.

Źródło: GOK Łopuszna, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
RrR13:43, 27 maja 2020
Droga R
Przecie zawse tak było...
R16:29, 7 lutego 2020
Pani kierownik klubu
po tylu latach taki brak profesjonalizmu: nie wypada przed występem dzieci mówić, że mogą źle wypaść bo chorowały i mało ćwiczyły. A tak naprawdę to występowały już w ostatnim terminie, o którym nie wiedziały wcześniej.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas