Wtorek, 29 wrzesień 2020, Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela
Zakopane i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
13°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
15°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 87
Clouds
15°
Wiatr: 10.26 km/h Wilgotność: 84
Clouds
16°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 67
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.02.2020, 15:09 | czytano: 1612

300 km na rowerze w jeden dzień

Nie lada wyzwanie czeka odważnych kolarzy amatorów w nadchodzącym roku - po raz pierwszy będzie możliwość pokonania górskiej 300 kilometrowej trasy w formule rywalizacji i należy to zrobić w jeden dzień!

Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice organizuje maraton rowerowy „Podhale Tour”, który odbędzie się w sobotę 20 czerwca br. Maraton liczy trzysta kilometrów, a suma przewyższeń to 3820m i jest to na Podhalu najpoważniejsze wyzwanie kolarskie z jakim przyjdzie się zmierzyć uczestnikom. - Start wczesnym rankiem w Spytkowicach, skąd trasa prowadzi dookoła Gorców na Spisz, dalej przez Magurskie śedlo do słynnej „Ceśty Slobody”, czyli krajoznawczo-turystycznej drogi biegnącej południowymi stokami Tatr. Z najwyższego punktu w Śtrbskim Pleśe /1280mnpm/ do mety jest już mniej, niż połowę dystansu i prawie cały czas w dół, wyjąwszy ostatni poważny podjazd z Liptowskiego Mikulaśa przez Huty do Orawic, skąd przez Chyżne dojeżdżamy do Spytkowic - wyjaśnia jeden z organizatorów Stanisław Kowalcze.

Niezwykle widowiskowa i urokliwa trasa, ale bardzo wymagająca, tym bardziej, że limit czasowy przyjazdu na metę wyznaczono na godz. 21:00 tego samego dnia. W nagrodę każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal oraz certyfikat ukończenia maratonu, a najlepszym uczestnikom i drużynom zostaną wręczone puchary.

Na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl w zakładce „zapisy” przyjmowane są zgłoszenia, do zawodów, tam też szczegółowy regulamin.

opr. s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij