Niedziela, 27 wrzesień 2020, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Jabłonka i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 58
Clouds
11°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 58
Clouds
12°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 58
Clouds
12°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 71
Clouds
12°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 73
Clouds
12°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 58
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
15.02.2020, 15:08 | czytano: 1057

"Serduszkowy wiersz" rozstrzygnięty

Fot. Piotr Kuczaj

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju ogłoszono wyniki XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Serduszkowy wiersz". W głównej kategorii zwyciężył Krzysztof Kokot z Nowego Targu.

Uczestników i wszystkich obecnych powitała na jubileuszowej gali dyrektor placówki Anna Gąsior. Przypomniała ona, że wszystko zaczęło się w "Walentynki" 14 lutego 1993 roku, kiedy to biblioteka i Miejski Ośrodek Kultury ogłosiły pierwszy konkurs. Na inauguracyjną edycję "Serduszkowego wiersza" napłynęło 7 utworów. Z czasem konkurs rozrósł się. Na tegoroczny XXVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Serduszkowy wiersz” nadesłano 58 wierszy. Najlepsze spośród nich wybrał juror tegorocznej edycji dr Piotr Bies – rzeźbiarz, poeta i prozaik. Nagrody za najlepsze wiersze wręczył zwycięzcom i wyróżnionym wspólnie z burmistrzem Leszkiem Świdrem.

Konkurs odbywał się w 2 kategoriach wiekowych : do 15 lat i II kategoria powyżej 15 lat. Na konkurs wpłynęło 58 wierszy : 24 w kategorii do 15 lat i 34 w kategorii powyżej lat 15. Nagrodzone wiersze w konkursie przy muzycznym akompaniamencie Rafała Nowaka ”Piętaszka”, przeczytał Cezary Skrocki, aktor teatru Chrząszcz w Trzcinie.

NAGRODZENI I WYRÓŻNIENI W KONKURSIE:

KATEGORIA I do 15 lat:

1 miejsce - FAUSTYNA TUŁACZ - Droszew

2 miejsce - DOROTA GRUCA - Ponice

3 miejsce - JULIA KLICHA - Miedzianów

WYRÓŻNIENIA: AMELIA PONICKA – Ponice, GABRYSIA SUROWIAK - Rabka-Zdrój, ANNA BANDYK - Rabka-Zdrój, ZUZANNA PONICKA – Ponice, SARA WORWA – Ponice, MATEUSZ TOFIL - Ruda Śląska

KATEGORIA II od 15 lat:

1 miejsce - KRZYSZTOF KOKOT - Nowy Targ

2 miejsce - HENRYK MODZELEWSKI - Białobrzegi

3 miejsce - TADEUSZ CHARMUSZKO - Suwałki

WYRÓŻNIENIA: ARKADIUSZ STOSUR – Kraków, JERZY PILISZEWSKI – Wieliczka, BOGDAN NOWICKI – Zabrze, ANNA PILISZEWSKA – Wieliczka, KATARZYNA POLAK – Kraków, JAN GUMBISZ - Kielce

Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij