Sobota, 26 wrzesień 2020, Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
Jabłonka i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Clouds
15°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 82
Rain
14°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 77
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
20.02.2020, 10:09 | czytano: 4066

12-latek napisał książkę

Fot. GOK Raba Wyżna

W szkole w Bielance odbyło się spotkanie poświęcone promocji książki ”Ucieczka przed przeznaczeniem” autorstwa 12-letniego ucznia Zbigniewa Króla z Raby Wyżnej.

Podczas spotkania, w krótkim wywiadzie Zbyszek opowiedział o książce, a swoim fanom rozdał autografy. Gratulacje przyjął nie tylko Zbyszek, ale też nie ukrywający dumy jego rodzice. W kierunku młodego pisarza od wielu osób popłynęły życzenia. „Radę pisarską” i symboliczne pióro Zbyszek otrzymał od rabiańskiej poetki Izabeli Zajacówny, w imieniu wójta młodemu pisarzowi gratulował Robert Migiel – sekretarz gminy. Życzenia wielu sukcesów złożyła Anna Piaskowy – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej, podkreślając, że wydanie książki to szalenie ważne wydarzenie dla kultury. Słowa uznania wyrazili także obecni dyrektorzy szkół z terenu gminy Raba Wyżna oraz kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Ewa Miśkowiec.O pracy nad innowacją oraz o perypetiach towarzyszących wydaniu książki Zbyszka Króla opowiedziała była, wieloletnia dyrektor szkoły Irena Bala. Podsumowania innowacji dokonała obecna dyrektor szkoły Stanisława Zając, dziękując gronu pedagogicznemu, szczególnie Elżbiecie Wagner oraz wszystkim zaangażowanym w działania innowacyjne i wydanie książki Zbyszka.Wydarzenie uatrakcyjniły występy uczniów – nawiązujący do tradycji regionalnych pokaz taneczo-muzyczny oraz nawiązujące do związku patrona szkoły z morzem wykonanie piosenki szantowej. Spotkanie dopełnił wątek konkursowy – quiz wiedzy o patronie Mariuszu Zaruskim opracowany w programie Kahoot.Bohaterem książki Zbyszka jest 15-letni Amerykanin Carl Smith, a jej akcja dzieje się w Stanach Zjednoczonych, w nieodległej przyszłości. Po wybuchu epidemii zombie w Kanadzie, Carl wie, że musi działać i nie czekać bezczynnie na rozwój wypadków. Rzuca im wyzwanie i razem z najbliższymi rusza na wojnę z potworami. Bohater książki dużo widzi i dużo umie, a dzięki wsparciu i pomocy rodziny, jest w stanie wiele zrobić.

Książka pod tytułem „Ucieczka przed przeznaczeniem” ukazała się we wrześniu w nakładzie 150 egzemplarzy. Ma twardą okładkę, a wydana jest na dobrym papierze, ma 50 stron. W książce znalazły z się ilustracje Anny Mazur, a recenzji dokonała dr Barbara Zgama.

Źródło: GOK Raba Wyżna, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Bolek i Lolek21:34, 20 lutego 2020
Włodek,to przez tego borsuka.Żle się kojarzył w tych czasach.
tolerancyjny14:55, 20 lutego 2020
jak to nie pisali ? Ponoć nawet ten komiks o borsuku był nominowany do nagrody Nike a może i Nobla kto wie taki talent .....
Atrakcyjny Włodzimierz11:47, 20 lutego 2020
Moja córka w wieku 4 lat narysowała komiks, liczył 8 stron. Narysowała go w 5 egzemplarzach a później powieliliśmy go jeszcze w 25 razy. Komiks opowiadał o Borsuku Janku, który ze swoją przyjaciółką Jeleniokotocyklopem Lili wyrusza na ratunek Pingwina Glena, który został pojmany przez bezwzględny gang nietoperzy Brajana i Marvina. Wszystko dobrze się kończy.
Pytanie: czemu żadna gazeta o tym nie napisała? o tego czasu minęło już 8 lat a tu dalej cisza!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij